Wróć na
K.K.
|
aktualizacja

Najnowszy sondaż prezydencki. Kto wygra w II turze? Wyniki się odwróciły

264
Podziel się

Jeszcze do niedawna w wielu sondażach nieznaczną przewagą mógł cieszyć się Andrzej Duda. Jednak, jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla WP przez IBRiS, ta przewaga mogła stopnieć.

Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy
Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy (PAP)
bCOqjSbV

Polacy zagłosują w drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca. Podczas pierwszej tury Andrzej Duda zdobył nad swoim rywalem, Rafałem Trzaskowskim przewagę wynoszącą ok. 13 pkt. proc. Kandydaci zdobyli odpowiednio 43,5 i 30,46 proc. poparcia.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż prezydencki. Jaka frekwencja

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla WP, frekwencja w drugiej turze miałaby wynieść 65,4 proc. Przypomnijmy, w pierwszym etapie wyborów prezydenckich udział wzięło 64,51 proc. uprawnionych do głosowania.

bCOqjSbX

"Zdecydowanie tak", na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, "raczej tak" - 6,9 proc. - podaje WP.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Kto zwycięzcą drugiej tury?

Najnowszy sondaż wskazuje, że zwycięstwem w drugiej turze mógłby cieszyć się Rafał Trzaskowski. Mógłby on liczyć na poparcie rzędu 47,2 proc. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 45,9 proc. uprawnionych. Przypomnijmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym przez Estymator dla tygodnika "Do Rzeczy" nieznaczną przewagą mógł pochwalić się Andrzej Duda, który osiągnął 50,9 proc. poparcia. Z kolei wynik Rafała Trzaskowskiego wyniósł 49,1 proc.

bCOqjScy
KOMENTARZE
(264)
Darek
miesiąc temu
Kaczyński ma rozebrać swoje pomniki za własne pieniądze . Własne , to znaczy własne a nie te ukradzione podatnikom.
anty
miesiąc temu
Start na prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Zresztą znam go od lat i wiem ,ze to jest człowiek Berlina nie tylko kompetentny, ale z taką - powiedziałbym - radosną odwagą. To jest człowiek, który rozumie interesy Berlina.. Naprawdę twardy gość" - chwalił nowego kandydata polityk niemiecki
anty
miesiąc temu
Start na prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Zresztą znam go od lat i wiem ,ze to jest człowiek Berlina nie tylko kompetentny, ale z taką - powiedziałbym - radosną odwagą. To jest człowiek, który rozumie interesy Berlina.. Naprawdę twardy gość" - chwalił nowego kandydata polityk niemiecki
bCOqjScz
Mecenas
miesiąc temu
Ten, który będzie wygrywał w ostatnich sondażach, przegra wybory.
sara
miesiąc temu
W mojej ocenie teraz to już bez znaczenia kto wygra. To kwestia wyboru mniejszego zła...
Najnowsze komentarze (264)
Strach
4 tyg. temu
KTO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KATASTROFĘ TU 154 W SMOLEŃSKU ? Lech Wałęsa ma rację ? KIEDY PROKURATURA ZAKOŃCZY ŚLEDZTWO SMOLEŃSKIE ? Czy to SASIN z DUDĄ, jako pracownicy kancelarii Prezydenta, brali udział w organizacji i przygotowywaniu wizyty polskiej delegacji i lotu do Smoleńska ? Czy to oni "zapakowali", wbrew obowiązującym przepisom, wszystkich do jednego samolotu ? Lech Wałęsa mówi JAK JEST: Polityczną odpowiedzialność za wojnę polsko-polską w 2010 r. ponoszą bracia Kaczyńscy. Gdy J.Kaczyński stracił władzę w 2007 r. po aferze gruntowej, która miała doprowadzić do aresztowania A. Leppera i wyeliminowania go z polityki, a dzięki "talentom" M.Kamińskiego i M.Wąsika doprowadziła do upadku rządu Kaczyńskiego i przejęciu władzy przez D.Tuska, Pałac Prezydencki stał się jedynym ośrodkiem władzy kontrolowanym przez braci Kaczyńskich, którzy dążyli wszystkimi możliwymi sposobami do powrotu J. Kaczyńskiego do władzy. Stąd nieustające konflikty prezydenta z rządem Tuska. Prezydent L. Kaczyński rozpychal się jak mógł, chcąc umocnić swoja pozycje polityczna i pomoc bratu wrócić do gabinetu w Alejach Ujazdowskich. Wyborcza eskapada L. Kaczyńskiego do Smoleńska/Katynia w bizantyjskiej obsadzie - przedstawiciele elity władzy zaproszeni na pokład prezydenckiego TU-154 potrzebni byli prezydentowi Kaczyńskiemu jako scenografia wyborczego przemówienia i wyborczych klipów - była częścią tej wojny. Jej głównym reżyserem po pisowskiej stronie barykady był J. Kaczyński. J. Kaczyński wepchnął L. Kaczyńskiego do samolotu lecącego do Smoleńska, a ten nie potrafił podjąć jedynie słusznej decyzji - odlot na lotnisko zapasowe - i dlatego por. A. Protasiuk zdecydował się na wykonanie niewykonalnego zadania. Jarosław Kaczyński WALCZY O ŻYCIE, broni się przed oddaniem władzy ze strachu, przed odpowiedzialnością karna ? Kaczyński nie odda władzy, bo się boi, że tzw. "podkomisja smoleńska Macierewicza" będzie rozwiązana i prokuratura zakończy śledztwo oparte na raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, z którego wynika jasno kto zawinił i kto przyczynił się do katastrofy ! Boi się, że będzie musiał przed prokuraturą i sądem wyjaśniać, być może przy użyciu wykrywacza kłamstw, czy namawiał brata do wymuszania na załodze TU154 decyzji o lądowaniu, pomimo braku odpowiednich warunków pogodowych ! STRACH🌚STRACH🌚RANY BOSKIE🌚🌚🌚
.........
miesiąc temu
RAFAŁEK TO SAMO ZŁO
racjo
miesiąc temu
"Na złość mamie odmrożę sobie uszy" tak wygląda powód pójścia na wybory na Trzask....CZEMU? Przecież jak nie jesteś za Trzask... i nie jesteś za Dud... to NIE IDŹ NA WYBORY!
lidiai
miesiąc temu
Rafłałł Trzaskowski !!!
paw
miesiąc temu
Tylko żeby nie było jak po debacie w TVP, jak wygrał Trzaskowski to im się system popsuł :)
zenekk
miesiąc temu
Trzeba przerwać te złe rządy. Dać szanse nowemu prezydentowi Trzaskowskiemu.
Ipaweł
miesiąc temu
Trzaskowski to gość z klasą, inteligetny, znający języki, reprezetacyjny. Ja głosuję na Rafała.
Pablo
miesiąc temu
Ja oddam głos na Trzaskowskiego. To może będzie początkiem końca PIsss... partii która podnosi na wszystko podatki, jak się wyda 300 zł na zakupy za wiele nie ma w koszyku. Dajmy szanse innym i zobaczymy... Jest zle trzeba coś próbować zmienić...
bCOqjScr
Pablo
miesiąc temu
Wszyscy na wybory. Trzeba coś zmienić w tym kraju. Trzeba dać szanse Trzaskowskiemu. Obecny prezydent niestety się nie sprawdził!
Wyborca
miesiąc temu
Do Was studenciki, niezłych przekrętów musiały narobić Wasze tatuśki i mamuśki, że tak wspieracie Trzaskowskiego, człowieka, który nawet nie umiałby pokierować taczką, musiałby mieć do niej pomocników. Ludzie niedowidzący bardziej widzą, ludzie głusi, bardziej słyszą niż Wy studenciki. Prawdziwi studenci, wierzymy w Was, że nie dacie się oślepić i nie staniecie się głuchymi na głosy ludzi, którzy Was ostrzegają, którzy doznali cierpienia przez takich jak Trzaskowski. Warszawa jest tego przykładem. Nigdy nie umiał sobie poradzić i nie starał się. Jest to po prostu leń. Sam jego chód to pokazuje. Oprawcy Polski czekają tylko na jego prezydenturę, bo wiedzą jaką jest osobą.
Katarzyna W
miesiąc temu
Chce zycie jak za granica tutaj Pis nie stworzyl miejsc pracy wiec glosuje tym razem z rodzina na Trzaskowskiego . Niech Zyje Polska!
Aliszer
miesiąc temu
Trzaskowski jest wielce nie wiarygodny ciągle zmienia zdanie głosujcie na A.D. człowieka sprawdzonego, który wiele zrobił z tego co obiecywał, a że nie wszystko - bo brakło czsu - w drugiej kadencji napewno to zrobi! Czaskowski wywoła wojne z Rządem i zlikwiduje TVP co zapowiada - Trzaskowski jest grożny dla Polski? Polacy bądżcie mądrzy...
mój sondaż
miesiąc temu
Duduś wygra bez najmniejszego wysiłku.Polacy przecież nie zgłupieli doszczętnie, by wybierać obcych.
Podatnik
miesiąc temu
DOŚĆ KŁAMSTW, wyPAD 2020
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić