K.K.| 
aktualizacja 

Najnowszy sondaż prezydencki. Kto wygra w II turze? Wyniki się odwróciły

612

Jeszcze do niedawna w wielu sondażach nieznaczną przewagą mógł cieszyć się Andrzej Duda. Jednak, jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla WP przez IBRiS, ta przewaga mogła stopnieć.

Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy
Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy (PAP)

Polacy zagłosują w drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca. Podczas pierwszej tury Andrzej Duda zdobył nad swoim rywalem, Rafałem Trzaskowskim przewagę wynoszącą ok. 13 pkt. proc. Kandydaci zdobyli odpowiednio 43,5 i 30,46 proc. poparcia.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż prezydencki. Jaka frekwencja

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla WP, frekwencja w drugiej turze miałaby wynieść 65,4 proc. Przypomnijmy, w pierwszym etapie wyborów prezydenckich udział wzięło 64,51 proc. uprawnionych do głosowania.

"Zdecydowanie tak", na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, "raczej tak" - 6,9 proc. - podaje WP.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Kto zwycięzcą drugiej tury?

Najnowszy sondaż wskazuje, że zwycięstwem w drugiej turze mógłby cieszyć się Rafał Trzaskowski. Mógłby on liczyć na poparcie rzędu 47,2 proc. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 45,9 proc. uprawnionych. Przypomnijmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym przez Estymator dla tygodnika "Do Rzeczy" nieznaczną przewagą mógł pochwalić się Andrzej Duda, który osiągnął 50,9 proc. poparcia. Z kolei wynik Rafała Trzaskowskiego wyniósł 49,1 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić