Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
K.K.
|
aktualizacja

Najnowszy sondaż prezydencki. Kto wygra w II turze? Wyniki się odwróciły

264
Podziel się:

Jeszcze do niedawna w wielu sondażach nieznaczną przewagą mógł cieszyć się Andrzej Duda. Jednak, jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla WP przez IBRiS, ta przewaga mogła stopnieć.

Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy
Najnowszy sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy (PAP)

Polacy zagłosują w drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca. Podczas pierwszej tury Andrzej Duda zdobył nad swoim rywalem, Rafałem Trzaskowskim przewagę wynoszącą ok. 13 pkt. proc. Kandydaci zdobyli odpowiednio 43,5 i 30,46 proc. poparcia.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż prezydencki. Jaka frekwencja

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla WP, frekwencja w drugiej turze miałaby wynieść 65,4 proc. Przypomnijmy, w pierwszym etapie wyborów prezydenckich udział wzięło 64,51 proc. uprawnionych do głosowania.

"Zdecydowanie tak", na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, "raczej tak" - 6,9 proc. - podaje WP.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Kto zwycięzcą drugiej tury?

Najnowszy sondaż wskazuje, że zwycięstwem w drugiej turze mógłby cieszyć się Rafał Trzaskowski. Mógłby on liczyć na poparcie rzędu 47,2 proc. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 45,9 proc. uprawnionych. Przypomnijmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym przez Estymator dla tygodnika "Do Rzeczy" nieznaczną przewagą mógł pochwalić się Andrzej Duda, który osiągnął 50,9 proc. poparcia. Z kolei wynik Rafała Trzaskowskiego wyniósł 49,1 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(264)
Strach
2 lata temu
KTO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KATASTROFĘ TU 154 W SMOLEŃSKU ? Lech Wałęsa ma rację ? KIEDY PROKURATURA ZAKOŃCZY ŚLEDZTWO SMOLEŃSKIE ? Czy to SASIN z DUDĄ, jako pracownicy kancelarii Prezydenta, brali udział w organizacji i przygotowywaniu wizyty polskiej delegacji i lotu do Smoleńska ? Czy to oni "zapakowali", wbrew obowiązującym przepisom, wszystkich do jednego samolotu ? Lech Wałęsa mówi JAK JEST: Polityczną odpowiedzialność za wojnę polsko-polską w 2010 r. ponoszą bracia Kaczyńscy. Gdy J.Kaczyński stracił władzę w 2007 r. po aferze gruntowej, która miała doprowadzić do aresztowania A. Leppera i wyeliminowania go z polityki, a dzięki "talentom" M.Kamińskiego i M.Wąsika doprowadziła do upadku rządu Kaczyńskiego i przejęciu władzy przez D.Tuska, Pałac Prezydencki stał się jedynym ośrodkiem władzy kontrolowanym przez braci Kaczyńskich, którzy dążyli wszystkimi możliwymi sposobami do powrotu J. Kaczyńskiego do władzy. Stąd nieustające konflikty prezydenta z rządem Tuska. Prezydent L. Kaczyński rozpychal się jak mógł, chcąc umocnić swoja pozycje polityczna i pomoc bratu wrócić do gabinetu w Alejach Ujazdowskich. Wyborcza eskapada L. Kaczyńskiego do Smoleńska/Katynia w bizantyjskiej obsadzie - przedstawiciele elity władzy zaproszeni na pokład prezydenckiego TU-154 potrzebni byli prezydentowi Kaczyńskiemu jako scenografia wyborczego przemówienia i wyborczych klipów - była częścią tej wojny. Jej głównym reżyserem po pisowskiej stronie barykady był J. Kaczyński. J. Kaczyński wepchnął L. Kaczyńskiego do samolotu lecącego do Smoleńska, a ten nie potrafił podjąć jedynie słusznej decyzji - odlot na lotnisko zapasowe - i dlatego por. A. Protasiuk zdecydował się na wykonanie niewykonalnego zadania. Jarosław Kaczyński WALCZY O ŻYCIE, broni się przed oddaniem władzy ze strachu, przed odpowiedzialnością karna ? Kaczyński nie odda władzy, bo się boi, że tzw. "podkomisja smoleńska Macierewicza" będzie rozwiązana i prokuratura zakończy śledztwo oparte na raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, z którego wynika jasno kto zawinił i kto przyczynił się do katastrofy ! Boi się, że będzie musiał przed prokuraturą i sądem wyjaśniać, być może przy użyciu wykrywacza kłamstw, czy namawiał brata do wymuszania na załodze TU154 decyzji o lądowaniu, pomimo braku odpowiednich warunków pogodowych ! STRACH🌚STRACH🌚RANY BOSKIE🌚🌚🌚
.........
2 lata temu
RAFAŁEK TO SAMO ZŁO
racjo
2 lata temu
"Na złość mamie odmrożę sobie uszy" tak wygląda powód pójścia na wybory na Trzask....CZEMU? Przecież jak nie jesteś za Trzask... i nie jesteś za Dud... to NIE IDŹ NA WYBORY!
lidiai
2 lata temu
Rafłałł Trzaskowski !!!
paw
2 lata temu
Tylko żeby nie było jak po debacie w TVP, jak wygrał Trzaskowski to im się system popsuł :)
zenekk
2 lata temu
Trzeba przerwać te złe rządy. Dać szanse nowemu prezydentowi Trzaskowskiemu.
Ipaweł
2 lata temu
Trzaskowski to gość z klasą, inteligetny, znający języki, reprezetacyjny. Ja głosuję na Rafała.
Pablo
2 lata temu
Ja oddam głos na Trzaskowskiego. To może będzie początkiem końca PIsss... partii która podnosi na wszystko podatki, jak się wyda 300 zł na zakupy za wiele nie ma w koszyku. Dajmy szanse innym i zobaczymy... Jest zle trzeba coś próbować zmienić...
Pablo
2 lata temu
Wszyscy na wybory. Trzeba coś zmienić w tym kraju. Trzeba dać szanse Trzaskowskiemu. Obecny prezydent niestety się nie sprawdził!
Wyborca
2 lata temu
Do Was studenciki, niezłych przekrętów musiały narobić Wasze tatuśki i mamuśki, że tak wspieracie Trzaskowskiego, człowieka, który nawet nie umiałby pokierować taczką, musiałby mieć do niej pomocników. Ludzie niedowidzący bardziej widzą, ludzie głusi, bardziej słyszą niż Wy studenciki. Prawdziwi studenci, wierzymy w Was, że nie dacie się oślepić i nie staniecie się głuchymi na głosy ludzi, którzy Was ostrzegają, którzy doznali cierpienia przez takich jak Trzaskowski. Warszawa jest tego przykładem. Nigdy nie umiał sobie poradzić i nie starał się. Jest to po prostu leń. Sam jego chód to pokazuje. Oprawcy Polski czekają tylko na jego prezydenturę, bo wiedzą jaką jest osobą.
Katarzyna W
2 lata temu
Chce zycie jak za granica tutaj Pis nie stworzyl miejsc pracy wiec glosuje tym razem z rodzina na Trzaskowskiego . Niech Zyje Polska!
Aliszer
2 lata temu
Trzaskowski jest wielce nie wiarygodny ciągle zmienia zdanie głosujcie na A.D. człowieka sprawdzonego, który wiele zrobił z tego co obiecywał, a że nie wszystko - bo brakło czsu - w drugiej kadencji napewno to zrobi! Czaskowski wywoła wojne z Rządem i zlikwiduje TVP co zapowiada - Trzaskowski jest grożny dla Polski? Polacy bądżcie mądrzy...
mój sondaż
2 lata temu
Duduś wygra bez najmniejszego wysiłku.Polacy przecież nie zgłupieli doszczętnie, by wybierać obcych.
Podatnik
2 lata temu
DOŚĆ KŁAMSTW, wyPAD 2020
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić