Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Aż 900 zł na dziecko. Wkrótce początek naboru wniosków

58
Podziel się:

Od przyszłego tygodnia rodzice będą mogli ubiegać się o nową formę wsparcia od państwa. Za sprawą tej pomocy, w domowym budżecie może zostać aż 4800 zł w skali roku! Kto może otrzymać pieniądze?

Aż 900 zł na dziecko. Wkrótce początek naboru wniosków
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Wielu rodziców już teraz dostaje 500 zł na dziecko. Niebawem część z nich będzie mogła inkasować na swoją pociechę nawet 900 zł miesięcznie! Jak to możliwe?

Wszystko za sprawą planów wprowadzenia dopłat do żłobka. Wsparciem zostaną objęte te dzieci, których nie dotyczy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

ZUS zacznie przyjmować wnioski już 1 kwietnia. Nabór odbywać się będzie za pośrednictwem internetu - przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, rządowy portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. Część rodziców otrzyma wsparcie wstecz - od 1 stycznia.

Bon żłobkowy 400 zł. Dla kogo i na jakich zasadach?

Rodzice dzieci, które uczęszczają do żłobka, mogą starać się o dodatkową pomoc. Dostaną maksymalnie 400 zł miesięcznie. Co jednak bardzo istotne, środki nie będą wypłacane do ręki.

Środki finansowe trafią prosto do placówki, do której uczęszcza dane dziecko. Bon nie może być wyższy niż opłata ponoszona przez rodzica. Jeśli zatem płaci za żłobek np. 300 zł miesięcznie, to tyle też wyniesie wsparcie. Bon nie pokrywa kosztów wyżywienia dziecka.

Zobacz także: Złoty będzie umocniony? Ekspert: Nie jest tak, że NBP jest bezbronny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
Dzieci gorsze...
5 miesięcy temu
A dkaczego okupanci z rządu zdyskryminowski polskie dzieci w wieku przedszkolnym od 36 roku życia do 6 lat. Polski rząd zapłaci za dzieci uchodźców a za polskie przedszkolaki nie zamierza?
ddoriska
5 miesięcy temu
A co dostaniemy od tego państwa my, pracujący codziennie na tą bandę nierobów??? Podatki są już kosmiczne, inflacją też. Czy wy jesteście normalni?
Oko
5 miesięcy temu
Rozdawanie dalej
Ewa
5 miesięcy temu
Za 500+najlepiej żyje się rodzicom nie wierzę że wydają całe 500na swoje pociechy ta na pewno
DudiBubi
5 miesięcy temu
18-sto letni rodzice bombelka lubią to
Kinia
5 miesięcy temu
Na miliony Ukraińców nas stać to chyba jest dobrze
Żal
5 miesięcy temu
Porąbało ich z tym rozdawnictwem, pracują niech płacą za żłobki, uchodźcy, 500 plus, emerytury, a teraz jeszcze dzieciaki obce w żłobkach będziemy karmić, może lepiej jak jednak bomba by.......
Karol
5 miesięcy temu
Ciekawe zbliżają się wybory to PiS będzie dawał aż polską pójdzie z torbami Rodzice do pracy a dzieci do żłobka Mieszkam koło trzech rodzin zCiekawe z czego żyją dzieci do żłobka on i ona w domu Następny mąż w domu siedzi i tylko koledzy go odwiedzają Nie wiem samochody po dwa zagraniczne wojaże Są się zastanawiam skąd ma to biorą Człowiek pracował całe życie i wiąże koniec z końcem A dzisiaj samo rozdawnictwo
Barnaba
5 miesięcy temu
CZEMU RZĄD NIE DBAŁ O POLAKÓW TAK INTENSYWNIE JAK TERAZ O UKRAINĘ ZACZYNAMY POZBAWIAC SIĘ POLSKOSCI DLA UKRAINY NIE MAM NIC PRZECIW WSPARCIE POMOCY ALE ZACZYNA SIĘ WYPIERANIE POLAKÓW ŻE SZKÓŁ SZPITALI
Lea
5 miesięcy temu
Boże, wy tak hejtujecie bo rodzice do pracy mogą wrócić bo dziecko do żłobka - napędzani gospodarki = win win dla wszystkich. Ale ślepy nie zrozumie. Za te podatki i starszym osoba będą wypłacane emerytury, tak to działa. Od kiedy w ogóle inwestycja w dzieci to coś złego? Myśleni boli
Edi
5 miesięcy temu
Jak tak rozdajecie pieniądze,to my emeryci powyżej 4000 brutto chcemy dostać"14",bo my sobie wypracowaliśmy uczciwie latami pracy,a w końcu z naszych podatków chcecie dokonywać tych wypłat,poza tym emeryci do 4000,nie placa podatków tylko zdrowotne,to pozastali mają być ukarani,bo nagrodzeni to nie jesteśmy.
A szkoda
5 miesięcy temu
1 kg piersi z kurczaka 28 zł. Chore. Niech to się zepsuje w ladzie sklepowej. Ja nie kupię, bo nie stać mnie. Kto to wymyśla? To wszystko jest sztucznie napędzane. Polak to potrafi.
Stachu
5 miesięcy temu
Prawda jest taka, że jak rząd da set złotych na dziecko, to i tak podrożeją żłobki.
narut
5 miesięcy temu
A kiedy bonusy dla ciężko pracujących ? Póki co wszystko jest robione pod tych którym się nie chce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić