Bill Gates miał romans. I to z kim! Zarząd Microsoftu był wściekły

308

Bill Gates miał romans, potwierdziła jego rzeczniczka w rozmowie z gazetą "The Wall Street Journal". Sprawa zbulwersowała część członków zarządu Microsoftu. Chcieli, aby miliarder ustąpił ze stanowiska.

Bill Gates miał romans. I to z kim! Zarząd Microsoftu był wściekły
Bill Gates miał romans. Potwierdziła to jego rzeczniczka. (Getty Images)

List w sprawie romansu Billa Gates'a trafił do Microsoftu w 2019 roku, ale dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne. Autorka listu stwierdziła w nim, że w trakcie trwania ciągnącego się przez lata romansu była pracownicą Microsoftu. Fakt ten miał negatywnie wpłynąć na nastawienie członków zarządu do miliardera. Wszczęto nawet wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie.

Romans miał się rozpocząć blisko 20 lat temu. Gdy informacja o relacji Gatesa z pracownicą Microsoftu ujrzała światło dzienne, niektórzy członkowie zarządu uznali, że Gates nie powinien pełnić już funkcji kierowniczej w firmie i powinien ustąpić. Według rzeczniczki Gatesa, która potwierdziła, że romans rzeczywiście miał miejsce, jego decyzja o ustąpieniu ze stanowiska w marcu 2020 roku nie miała nic wspólnego ze sprawą.

To nie miało z tym nic wspólnego. Już kilka lat wcześniej Gates mówił, że chce poświęcić więcej czasu filantropii - przekazała rzecznik.

Po otrzymaniu listu od kobiety Microsoft przyjrzał się sprawie. Firma miała zapewnić swojej pracownicy szerokie wsparcie. Dokładne dochodzenie miała przeprowadzić również specjalnie zatrudniona zewnętrzna firma prawnicza.

Rozwód Gatesów

Na początku maja 2021 roku Bill i Melinda Gates poinformowali, że się rozwodzą. Małżeństwem byli przez 27 lat. - Po długim zastanowieniu i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa - poinformowała para. Gates jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Jego majątek szacuje się na ok. 145 mld dolarów.

Zobacz także: Izrael niszczy podziemne tunele w Gazie. Nagranie ze zmasowanej akcji
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić