Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Sędzia nie mógł tego słuchać. Krzyczał do księdza, który trzymał krzyż: proszę zamilknąć!

882
Podziel się:

Ksiądz Michał Woźnicki kolejny raz pokazał, na co go stać. Na rozprawie w sądzie w Poznaniu duchowny wyciągnął krzyż i zmodyfikował treść przyrzeczenia. Zażądał także wyproszenia z sali dziennikarza "Gazety Wyborczej" Piotra Żytnickiego, ponieważ ten, jak mówił, jest osobą homoseksualną.

Sędzia nie mógł tego słuchać. Krzyczał do księdza, który trzymał krzyż: proszę zamilknąć!
Ks. Woźnicki stawił się w piątek w sądzie. Zmodyfikował treść przyrzeczenia. - Świadomy znaczenia moich słów i odpowiedzialności przed prawem, przyrzekam uroczyście wobec Boga w trójcy jedynego i pana Jezusa obecnego na krzyżu, że będę mówił tylko szczerą prawdę - mówił. (Agencja Gazeta, Piotr Skornicki)

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania nie przestaje szokować. Były salezjanin, który został wydalony z zakonu 3 lata temu, słynie z ostrych komentarzy pod adresem nawet znanych osób. To on jakiś czas temu nazwał Marylę Rodowicz "spruchniałą matroną".

W piątek 14 maja w sądzie w Poznaniu odbyła się rozprawa, na której ksiądz Woźnicki zeznawał jako świadek w sprawie swojego ministranta. Pod koniec marca informowaliśmy, że wówczas odbyła się pierwsza rozprawa, jednak wtedy duchowny nie został wpuszczony do sądu, gdyż nie chciał założyć maseczki ochronnej.

Wtedy także obrażał m.in. ochroniarzy, sędziego i dziennikarza "Gazety Wyborczej" Piotra Żytnickiego. W marcu Woźnicki został ukarany karą porządkową w wysokości 100 zł za odmówienie założenia maseczki, co według sędziego było równoznaczne z nieusprawiedliwioną nieobecnością na rozprawie.

Ksiądz zmienił treść przyrzeczenia

W sobotę Piotr Żytnicki zamieścił w mediach społecznościowych nagranie z piątkowej rozprawy. Tym razem ksiądz zdecydował się zakryć usta, trzymając maseczkę za pomocą ręki. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zamieścił krótki film, na którym widać szokujące zachowanie byłego salezjanina.

Często chodzę do sądu, ale czasem uznaję, że nie warto pisać relacji z rozprawy. Tak było wczoraj, gdy zeznawał ks. Michał Woźnicki, wielu osobom już dobrze znany. Wrzucam jednak krótkie nagranie, które pokazuje, z czym czasem musi mierzyć się i sędzia i dziennikarz - napisał Żytnicki.

Na filmie słychać, jak ksiądz Woźnicki zwraca się do sądu o wyproszenie dziennikarza z sali. - Jest tutaj pan Piotr Żytnicki. Jest osobą homoseksualną. Nie wiem, czy wobec mnie nie ma jakichś niecnych zamiarów - mówił ksiądz.

Sędzia Sławomir Szymański, jak słychać na nagraniu, kilkakrotnie uciszał księdza. "Proszę zamilknąć! Czy ksiądz chce się narazić na karę porządkową dolegliwszą niż kara grzywny? Proszę zamilknąć!" - zwraca się sędzia do duchownego.

Kolejny fragment nagrania dotyczy przyrzeczenia Woźnickiego. Sędzia Szymański pyta czy ksiądz złoży taką przysięgę. "Tak, z tym, że jeżeli stoję pod tym masońskim okiem, to uczynię tu stawiając krzyż święty" - mówi Woźnicki.

Świadomy znaczenia moich słów i odpowiedzialności przed prawem, przyrzekam uroczyście wobec Boga w trójcy jedynego i pana Jezusa obecnego na krzyżu, że będę mówił tylko szczerą prawdę - mówił ksiądz, zmieniając treść przyrzeczenia.

Na końcu nagrania widać księdza przed sądem, który zwraca się do dziennikarza Żytnickiego. "Proszę mi powiedzieć, czy nic mi z pana strony nie grozi? Pan nie ma upodobania czasem w księżach? Bo ja jeszcze dziewic jestem szanowny panie" - pyta.

Zobacz także: Księża w polskiej policji. Zaskakująca deklaracja inspektora Ciarki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(882)
Vicit
2 miesiące temu
dlaczego ksiądz obrażający sędziego nie jest po prostu wsadzony na dołek na 48 godzin....tego nie rozumiem. Co za pokręcony kraj. W Ameryce już dawno by siedział.
Siostra Hilde...
2 miesiące temu
Kiedy kasta kleru zostanie zdyscyplinowana ? Przed sadem ma odpowiadać jako zwykły obywatel, a nie ksiądz.A za szopki powinien być postawiony do pionu.
123
rok temu
księża na Księżyc
Aga
rok temu
Już nic nie ma szacunku NIC! Ksiądz wydziera się sądzie. Sędzia nie jest sędzią MASAKRA!
Darko
rok temu
Już lubię tego księdza a wyborczej nie nazywajcie gazetą .
msa
rok temu
sedzia krzyczal bo zobaczyl w lustrze siebie i myslal ze to nie on.
lewactwo to ś...
rok temu
A co dokładnie powiedział ten Ksiądz nieprawdziwego? Proszę o przykład. Ostrzegam, zbiję każdy argument.
anty bolszewi...
rok temu
Dziennikarz Wybiórczej potwierdził swoją orientację cyt."bo jestem gejem", która jest obrzydliwością dla Boga i zdecydowanej większości ukształtowanych w zgodzie naturą.
felek
rok temu
Wg Pisma świętego osoby homo są traktowane na równi ze złodziejami, cudzołożnikami, oszczercami, pijakami, więc po co taki wpuszczać do sądu ? Nie wpuszczać i nie będzie żadnych perturbacji.
M&Y
rok temu
Ten gość już dawno nie jest księdzem więc dlaczego cały czas w ten sposób o nim piszecie ?? kiedyś pracowałem jako przedstawiciel handlowy to znaczy, że do konca życia będę tak nazywany ?
Gazeta Wybran...
rok temu
Czy "dziennikarze" GW są obiektywni i piszą prawdę ? Czy ktoś wie ?
kloss88
rok temu
Rydzyk powinien kabaret zalozyc i takich komikow zatrudnic jak ten szaman bylo by wesolo i smiesznie ai kase by przytulil
a propo
rok temu
tych co się w księżach lubują.Ostatni raz byłem u spowiedzi przed komunią córki czyli baaardzo dawno temu i mówi do mnie młodzianek zza zasłonki - przyjdź do mnie na plebanię,posłuchamy muzyki,mam fajne książki,pogadamy jak dwa mężczyzny i miło spędzimy czas....K>M...myślę szybko co jest?A jego pytam proszę księdza a ryja ksiądz dostał kiedy za takie propozycje?I to była moja ostatnia wizyta w kościele a miałem wtedy 26 lat.Problem?Nie,żadnego jedynie podniosła mi się świadomość i poglądy na cele kościoła i jego żołnierzy.
wisus54
rok temu
Panie Ciarka a jak to jest z zaszeregowaniem kapelana w tabeli płac policji jest taka pozycja?? Jaki stopień odpowiada według tabeli płac kapelanowi??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić