Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Branża hotelarska się odradza, ale ma jeden poważny problem

10
Podziel się:

Branża hotelarska została mocno dotknięta przez pandemię COVID-19. Sytuacja się poprawia, bo gości przybywa i to w wielu zakątkach świata. Tyle że część personelu znalazła już pracę w innych dziedzinach gospodarki. Efekt jest taki, że hotele narzekają na spore wakaty.

Branża hotelarska się odradza, ale ma jeden poważny problem
Branży hotelarska się odradza, ale brakuje jej pracowników (WP, Mateusz Madejski)

Pandemia koronawirusa bardzo dotknęła branżę hotelarską. Lockdown sprawił, że zamarł ruch turystyczny, przez co hotele długimi tygodniami stały puste. Gdy sytuacja epidemiologiczna zaczęła się poprawiać, rządy wielu państw i tak nie decydowały się na pełne otwarcie branży. Tak było chociażby w Polsce, gdzie hotele mogły przyjmować tylko ograniczoną liczbę gości.

Branża hotelarska się odradza, ale brakuje jej pracowników

Jak informuje pulshr.pl, branża hotelarska zaczyna mierzyć się z kolejnym problemem. Liczba gości w hotelach wzrasta, bo mimo ciągle trwającej pandemii koronawirusa, świat częściowo się otworzył i państwa zrezygnowały z obostrzeń covidowych.

Aż 60 proc. ankietowanych firm musi mierzyć się ze zredukowanym, względem sytuacji sprzed pandemii, personelem. Problem dotyczy również naszego rodzimego gruntu - mówi pulshr.pl Ryszard Regucki, senior alliance manager CEE w Medallia.
Zobacz także: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Artykuł 4 NATO rozważany?

Potwierdzeniem słów Reguckiego mogą być ostatnie dane Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Wynika z nich, że 9 na 10 polskich hotelarzy spodziewa się w najbliższym czasie problemów związanych ze wzrostem kosztów działania i brakiem personelu.

Problemy kadrowe ma zgłaszać aż 52 proc. przedstawicieli branży hotelarskiej z całego świata.

Obecne problemy to jeden ze skutków pandemii koronawirusa. Zamknięcie hoteli wiosną 2020 roku doprowadziło do tego, że wielu pracowników branży hotelarskiej musiało szybko podjąć decyzję o przebranżowieniu się. Mimo otwarcia się tego sektora gospodarki, spora część personelu nie zamierza wracać do hotelarstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Zibi
7 miesięcy temu
Czas aby wielcy biznesmeni gastronomii i hotelarstwa sami wzięli się do tej lekkiej i przyjemnej pracy. Banda oszustów i wyzyskiwaczy...
Były pracowni...
7 miesięcy temu
Są w Polsce hotele w szczególności tzw. polskie sieci, które są zarządzane niekiedy przez osoby, które nigdy nie pracowały w hotelu i to właśnie one odpowiadają za brak ludzi, którzy od nich odchodzą. Bo oni przecież myślą, że pracownik nic nie robi tylko się obija, a tylko oni zasługują na wysokie pensje i to tylko za to że pozorują swoją pracę. Pracownik nie daje się już oszukiwać. Brawo !!!
Pracownik
7 miesięcy temu
Niech zaczną normalnie płacić :) I oczywiście podniosą ceny, i oczywiście Janusze i Karyny za 500 nie pomieszkają i oczywiście to wina Tuska :)!
Lenka
7 miesięcy temu
Problem z hotelami w Polsce jest ogromny - ludzie mają w "d.." obostrzenia - brak masek, tłumy w restauracjach i lobby, jeden człowiek na drugim... Właśnie jestem na urlopie w jednym z nich nad polskim morzem. Albo hotele otwarte dla zaszczepionych albo zaraz będą w szpitalach wszyscy goście.
Pawel
7 miesięcy temu
Warszawskie hotele 4 i 5* płacą 10 zł za posprzątanie pokoju i jest to umowa o dzieło!!!!Sprzatanie trwa pokoju około godziny.Tak placa renomowane marki a hotel za dobę 500 zł lub wiecej.Wcale mi nie żal hotelarzy.Malo tego pracownicy zazwyczaj z Ukrainy i za pensje około 1400 zł . GDZIE godność człowieka?
Ewa
7 miesięcy temu
A dlaczego nie chcą 50+????
Były pracowni...
7 miesięcy temu
Bo b.słabo płacą, kręcą im kombinują.
Były pracowni...
7 miesięcy temu
Bo godnie nie płacą. Szukają frajerów i kombinują.
???
7 miesięcy temu
Wrócić do branży a partia znowu wszystko zamknie "w trosce o naród" ? Podobnie jest z kucharzami
😱😱😱
7 miesięcy temu
Cenzura na o2 niebywała, tną prawdę w przedbiegach, absolytnie nic co jest prawdą tutaj nie wejdzie, zwłaszcza w sprawie szczypawek! Hańba wam!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić