Cena zwala z nóg. Pokazał, ile kosztowałaby musztarda z McDonald's

11

Youtuber prowadzący kanał MocnyVlog postanowił sprawdzić, ile kosztowałaby musztarda z McDonald's. Dokonał szczegółowych wyliczeń, a ich wynik może mocno zaszkodzić. Za słoik 370 ml przyszłoby nam zapłacić aż kilkaset złotych.

Cena zwala z nóg. Pokazał, ile kosztowałaby musztarda z McDonald's
YouTuber pokazał ile kosztowałby słoik musztardy z McDonalds. (Facebook, Pixabay)

Prowadzący kanał MocnyVlog postanowił policzyć, ile w McDonald's kosztowałby słoik musztardy. Ponieważ sos jest niedostępny w sprzedaży w żadnym kraju, trzeba było sprawdzić cenę w inny sposób.

Youtuber poszedł do McDonald's i zaczął od zamówienia trzech różnych burgerów. Każdy zawierał inną ilość musztardy.

W jednej kanapce była standardowa porcja musztardy, w drugiej podwójna, a w trzeciej potrójna. Po rozłożeniu kanapek okazało się, że ilości te są bardzo małe, a w standardowej wersji sos był prawie niewidoczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zeszli na dno oceanu. Niesamowite odkrycie sprzed tysięcy lat

Dzięki temu eksperymentowi można było przyjąć, że standardowa porcja musztardy dodawana do kanapki to w McDonald's to ok. 0,75 ml. Za każdą porcje dodatkowego sosu należy zapłacić odpowiednią cenę. W tym przypadku było to 1,50 zł.

Wiedząc, jak wygląda standardowa porcja musztardy i ile kosztuje można było przystąpić do działania. Przeciętny słoik ma pojemność 370 ml i do jego wypełnienia potrzeba 493 porcji musztardy z McDonald's.

Taki słoik kosztowałby aż 473 zł. Cena okazała się bardzo wysoka, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to bardzo luźne wyliczenie i sieć restauracji nigdy nie sprzedawała swoich sosów w słoikach. Eksperyment pokazuje jednak, jak dużo trzeba dopłacić za minimalnie większą ilość sosu.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci zauważyli, że jest to doskonały sposób na zarobek dla całej sieci.

Żarcie w maku jest ok. Ale dodatki, a zwłaszcza ich cena, wołają o pomstę do nieba - czytamy w komentarzach.
Zobacz także: McMusztarda z McDonald's
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić