Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|

Ceny gazu w stolicy oszalały. Trzaskowski grzmi i zaczepia premiera

88
Podziel się:

Warszawa podsumowuje przyszłoroczne podwyżki cen gazu. - Absolutny rekordzista w dzielnicy Włochy odnotował podwyżkę rzędu 1000 proc. - poinformował Rafał Trzaskowski. W innych dzielnicach stolicy nie jest o wiele lepiej. - A gdzie tarcza ochronna obiecywana im przez rząd? - pyta premiera prezydent Warszawy.

Ceny gazu w stolicy oszalały. Trzaskowski grzmi i zaczepia premiera
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o podwyżkach cen gazu w nadchodzącym roku (AKPA)
Panie premierze, czy podwyżki cen gazu ze strony państwowej spółki PGNiG albo innych spółek to element "tarczy antyinflacyjnej" - zapytał za pośrednictwem Twittera Trzaskowski.

Liczby robią wrażenie

Prezydent stolicy postanowił wyliczył, o ile procent skoczyły ceny gazu w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Według danych przekazanych przez Trzaskowskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ursusie podwyżka wyniesie 390 proc., a w OSiR Solec, Jutrzenka, Szczęśliwice - 490 proc.

Są jednak miejsca, gdzie jest jeszcze gorzej. Według danych Trzaskowskiego Przychodnia Zdrowia Ursynów odnotowała podwyżkę rzędu 800 proc., natomiast mieszkania komunalne (ZGN) Wawer nawet 900 proc. Absolutny rekord padł jednak w dzielnicy Włochy, gdzie podwyżka wyniosła aż 1000 proc.

Zobacz także: Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok. Mamy najnowszą prognozę
Po galopujących w skali całego kraju cenach śmieci i prądu to kolejna "niespodzianka" od PiS dla mieszkańców. A gdzie tarcza ochronna obiecywana im przez rząd? - pisze Trzaskowski do premiera Morawieckiego.

Gaz drogi jak nigdy

Podwyżki cen gazu wynikają z nowej taryfy zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki. URE przekonywał, że średnio rachunki pójdą w górę aż o 54 proc.

Urząd przedstawił nawet konkretne wyliczenia, jak podwyżki mają wpłynąć na rachunki Polaków. Ci, którzy w domu używają błękitnego surowca tylko w kuchence gazowej, mieli zapłacić średnio o 9 złotych miesięcznie więcej.

Tym, którym gaz służy także do ogrzewania wody, rachunek wzrośnie o 56 złotych miesięcznie. Jeśli ktoś ogrzewa gazem również cały dom, musi się liczyć z podwyżką aż 174 złote. Nijak jednak ma się to do powyższych ofert ujawnionych przez Renatę Kaznowską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
YES
7 miesięcy temu
Dlaczego bijemy krowę która mleko daje ? rozumiem jest wstrętna, czerwona, niedobra . Cóż pozostaje nam sprowadzać gaz z USA albo blizej z Australii , dziękuje ci Kaczynski za taka politykę.
Tomaszek Lise...
7 miesięcy temu
Czaskowski zapomniał mieszkań zgłosić komunalnych i spółdzielczych jako gospodarstwa domowe a Tusk naszym człowiekiem w Warszawie jak mówił Putin który wykiwał Angelę i kruula Europy haratajacego w gałę
Tomek
7 miesięcy temu
Dla wszystkich komentujących ceny gazu. Największy gazociąg morski Nord Stream który omija Polskę zaczął powstawać w 2005 roku, przypomnę że w 2005 roku u władzy był PiS, krótko wtedy rządzili ale na tyle skutecznie że Rosjanie z Niemcami zamiast ryzykować przesyłanie gazu lądem przez kraje tranzytowe jak Polska woleli zainwestować ogromne pieniądze i budować gazociąg po dnie morza. Gdyby nie rządzili wtedy w Polsce Kaczyńscy gazociąg szedł by lądem i korzystali byśmy z tego, pobierali opłaty przesyłowe, rosyjski gaz byłby tani. A tak mamy co mamy. Wtedy PiS rządził dwa lata i ile nam narobił bigosu którego konsekwencje odczuwamy teraz. Pomyślcie jakie będą długofalowe konsekwencje ich 6 letnich rządów za 15 lat. Masakra
Pytam grzeczn...
7 miesięcy temu
Gdzie mój komentarz ?
Pytam grzeczn...
7 miesięcy temu
Gdzie mój komentarz ?
Pytam grzeczn...
7 miesięcy temu
Gdzie mój komentarz ?
Pytam grzeczn...
7 miesięcy temu
Gdzie mój komentarz ?
beta.
7 miesięcy temu
Rafalalek,co mają ceny gazu do awarii cipłowniczych które nawiedzają Warszawkę rokrocznie.
Polus
7 miesięcy temu
Rafałek ty pomysl ile zaplacisz zazatrucie wisly
Wa-wiak
7 miesięcy temu
Ja bardzo żałuje ,że go wybrali. To co się wyprawia w stolicy woła o pomstę do nieba! Ja go nie wybierałem ,ani moja rodzina,a muszę to znosić!
Warszawa
7 miesięcy temu
Wybrali go słoiki i trochę ...uchów. I teraz mamy jak mamy
Dziadek
7 miesięcy temu
"Gaz ziemny to ważne źródło energii oraz podstawowy surowiec wykorzystywany w procesach produkcyjnych wielu firm i fabryk. W Unii Europejskiej około 1/5 zużywanej energii pochodzi z błękitnego paliwa. Wytwarzane jest z niego ciepło, wykorzystywany jest w elektrowniach do produkcji energii elektrycznej. Służy m.in. do produkcji nawozów, gazów spożywczych, wykorzystywany jest w hutach. W 2020 roku z powodu „lockdownów” związanych z COVID-19 wiele zakładów ograniczyło lub zawiesiło produkcję. Zapotrzebowanie na gaz ziemny w 2020 roku spadło, a w związku z tym spadły jego ceny. Od 2021 roku dzięki rozmaitym formom pomocy wprowadzanym przez europejskie rządy, gospodarki przebudziły się, zakłady przemysłowe wróciły do pracy, wchodząc na jeszcze wyższe obroty. Nagle pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na gaz, a jego cena zaczęła gwałtownie rosnąć" Tą sytuacją wykorzystuje Rosja bo U.E a raczej Niemcy prowadzili i prowadzą fatalną(nie dla siebie)politykę energetyczną ale mimo wszystko skutki odczuwają wszyscy obywatele U.E.
aAA,
7 miesięcy temu
Jedno oko ma całkiem otwarte a drugie trochę przymknięte..
trzask
7 miesięcy temu
nie wybrali Trzaska a ciągle trzaska
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić