Cierpienia ojca dyrektora. Media Rydzyka uderzają w Kaczyńskiego

403

W telewizji Tadeusza Rydzyka wyemitowano materiał o rosnących cenach paliw na polskich stacjach. Ku zdziwieniu niektórych, dziennikarz TV Trwam skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i pozostałych polityków PiS. "TV Trwam! Jak Wy mnie zaimponowaliście" - zachwyca się materiałem poseł Artur Dziambor.

Cierpienia ojca dyrektora. Media Rydzyka uderzają w Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk. (PAP)

W programie informacyjnym TV Trwam przygotowano materiał o rosnących cenach paliw w Polsce. Dyrektor toruńskiej telewizji o. Tadeusz Rydzyk kolejny raz udowodnił, że nie boi się prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Granica 6 zł za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. Polacy sięgają głęboko do kieszeni, bo podwyżki są mocno odczuwalne - zapowiedziała materiał prowadząca "Informacje dnia" na antenie TV Trwam.

Rydzyk uderza w Kaczyńskiego

"Na początku 2012 r. Jarosław Kaczyński swoją osobą firmował pomysł obniżenia stawki akcyzy na paliwo" - mówi dziennikarz TV Trwam na początku materiału. Następnie przypomniano widzom wypowiedź prezesa PiS z 2012 roku. "Teraz jest coraz gorzej, jest inflacja, a jednym z mechanizmów napędzających inflację jest właśnie wzrost cen paliw" - mówił wówczas Kaczyński.

- Niespełna 10 lat temu ceny paliw dochodziły do psychologicznej granicy 6 zł. Winą za taki stan rzeczy Prawo i Sprawiedliwość obarczało rządzącą wówczas koalicję PO-PSL — kontynuuje dziennikarz telewizji o. Rydzyka, po czym przypomniano widzom słowa Beaty Szydło.

To nie jest wyraz bezradności, tylko to jest brak dobrej woli i taka koniunkturalna kalkulacja. Potrzebne są pieniądze w budżecie, dziura budżetowa jest wystarczająco dużo, że trzeba ją szybko zasypywać, no więc szuka się pieniędzy tam, gdzie to jest możliwe i gdzie ten pieniądz jest łatwy - przypomniano na antenie TV Trwam wypowiedź byłej premier Beaty Szydło z 2012 r.

Dziennikarz TV Trwam podkreśla, że dziś to PiS jest u władzy i to ponownie dziś ceny osiągaj cenę 6 zł za litr.

Mimo to jak dotąd żaden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości nie mówi o możliwej obniżce akcyzy. Warto zauważyć, że drogie paliwo przekłada się na wzrost cen towarów i usług. Można to przełożyć np. na działalność piekarni - jeśli koszt dostarczenia chleba do sklepów wzrasta, ten koszt przekłada się na cenę każdego bochenka. Można, więc mieć tylko nadzieję, że politycy PiS podejdą konsekwentnie do swoich słów sprzed 10 lat i przynajmniej do momentu stabilizacji na światowych rynkach paliw zdecydują się na obniżkę podatku akcyzowego - mówi dziennikarz TV Trwam.

Warto dodać, że jeszcze w kwietniu br. dyrektor TV Trwam o. Tadeusz Rydzyk wychwalał na antenie Radia Maryja prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to co małe. Piorunochrony to nasza motywacja. Ja zawsze mówię, jak takie rzeczy są: Panie Jezu zajmij się nim. Gratulujemy panu za to, co pan robi dla Polski. Jest pan naprawdę genialny - mówił duchowny.

Nagranie TV Trwam udostępnił w mediach społecznościowych poseł Konfederacji Artur Dziambor. "Halo! TV Trwam! Jak Wy mnie zaimponowaliście w tej chwili" - zachwycał się na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po materiale TV Trwam zawrzało w sieci

Pod postem polityka wśród komentarzy czytamy, że program informacyjny u o. Rydzyka pozostawia wiele do życzenia w kwestii technicznej, jednak nie można zarzucić telewizji brak obiektywizmu.

To jest właśnie przykład tego, iż TV Trwam ma najbardziej obiektywne wiadomości informacyjne w Polsce. Rzekomo pisowska, może styl jest słaby, o tyle komentarza tam człowiek nie uświadczy typu, że ci czy tamci mają rację. Słabo realizowana, ale bardzo obiektywna telewizja informacyjna - czytamy w komentarzach.
Panie, przelew zapewne od władzy nie dotarł i wysłali "ponaglenie" - skomentował inny użytkownik Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jak zaoszczędzić na prądzie. Ekspert radzi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić