o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Patryk Skrzat
|

COVID-19 w Polsce a w innych krajach. Wynik porównania jest wstrząsający

23
Podziel się

Przez COVID-19 umiera więcej Polaków niż Niemców, Francuzów czy Hiszpanów. Tak wyglądają dane, gdy liczbę zgonów przeliczy się na milion mieszkańców.

COVID-19 w Polsce a w innych krajach. Wynik porównania jest wstrząsający
Druga fala w Europie (PAP)
bDZtTXQR

Jak zauważa money.pl, już dane z lotniska we Frankfurcie mogą dać pewien obraz, jak poważna jest sytuacja koronawirusowa w Polsce. Polacy mieli jeden z wyższych procentowych udziałów pozytywnych podczas badań przeprowadzonych w niemieckim porcie lotniczym. Polaków wyprzedzili tylko obywatele Maroka i Kosowa.

To jednak tylko ciekawostka. Niepokój powinny budzić dane o śmiertelności w Europie. Gdy wyniki przeliczymy na milion mieszkańców, Polska zostawia w tyle m.in. Niemcy, Hiszpanię, Francję czy Włochy.

bDZtTXQT

Polska nie jest jednak w najgorszej sytuacji. Gorzej wypadają chociażby Czesi, którzy pierwszej fali niemal nie odczuli.

bDZtTXQZ

Jak podkreśla money.pl, dane przedstawiają tylko umowną drugą falę koronawirusa. Gdyby patrzeć na cały okres od początku pandemii, liczba krajów, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Polsce, jest większa.

Zobacz także: Burza po słowach o. Rydzyka. Horała: żyjemy w wolnym kraju
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZtTXRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Tak
5 miesięcy temu
Nie przez Covid umieramy, przez nasz polskojęzyczny rząd. To jest celowa i konsekwentna eutanazja etnicznych Polaków. W zamian zostaną sprowadzeni starsi bracia starozakonni z Bliskiego Wschodu. To już ustalone.
gość
5 miesięcy temu
Polaków zabija nie wirus tylko jad, którym przesiąknięte są wszelkiego rodzaju komentarze. Zgoda buduje, zaś niezgoda rujnuje.
robson
5 miesięcy temu
idzcie do sklepu po 12tej sami starcy maja gdzies swoje godziny i covida wiec jezeli oni maja to gdzies to szkoda mlodych ktorzy traca przez nich prace
bDZtTXRv
Msjdospseo
5 miesięcy temu
W Niemczech służba zdrowia i szpitale pracują tak jak zawsze. Pacjent na 1 miejscu i szacunek do pacjenta. Pełna opieka i zero łapówek.W Polsce? Szpital = koperty a i tak pewna śmierć .
Bella
5 miesięcy temu
Polska nie jest w złej sytuacji w porównaniu z innymi krajami , bo ukrywają wyniki zachorowań
maxx
5 miesięcy temu
Takie wyniki, bo przyjmując do szpitala musisz podpisać, że jesteś chory na Covid. Inaczej nie ma przyjęć.
Artur
5 miesięcy temu
Jerry oni też kiedyś umrą. Pozdro!
Artur
5 miesięcy temu
Woś oddał osocze a mógł nie oddać swoj chłop
Warszawiak
5 miesięcy temu
Nie widzialem budki histeryka chory? nie rozumieć?
Artur
5 miesięcy temu
Unia tworzy Multiieuropen ja! w cieniu kanclerz Makrela obsadzajaca przewodniczacych RE reszta krajów może być niepraworządna.
Warszawiak
5 miesięcy temu
Ale jazda!!!
Dariusz
5 miesięcy temu
Może coś o krajach arabskich?
kolo9
5 miesięcy temu
Mój tata umarł na covid, dzień czekał na teleporadę, trzy dni na sanepid a później dwa na wynik testu, po sześciu dniach zabrali go do szpitala w stanie agonalnym, obustronne zapalenie płuc ale wpisany jako ofiara covida, jesteś barbarzyńcą panie Pinokio i lekarze, którzy odmawiają opieki nad chorymi zasłaniając się pandemią
bDZtTXRn
alojzy
5 miesięcy temu
skonczcie juz opowiadac glupoty
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić