Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|
aktualizacja

COVID-19. Przepisy są jasne. Błąd, który w sklepach popełnia wielu Polaków

18
Podziel się:

Dystans społeczny, zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek. Te elementy mają sprawić, że zakupy w sklepie są bezpieczne. Problem w tym, że Polacy niechętnie stosują się do obostrzeń.

COVID-19. Przepisy są jasne. Błąd, który w sklepach popełnia wielu Polaków
(Pixabay)

Od razu trzeba postawić sprawę jasno. Jest rządowe rozporządzenie, które nakazuje nam zakładać rękawiczki ochronne lub dezynfekować ręce przed wejściem do placówki handlowej. To ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Niestety, jak wynika z badań, tak robi zaledwie garstka klientów.

Polacy nie zakładają rękawiczek w sklepie

Niepokojące dane przedstawia badanie UCE RESERACH, które zostało wykonane dla Hiper-Com Poland i Grupy AdRetail. Ile osób w ostatnich dwóch miesiącach założyło rękawiczki podczas zakupów? Zaledwie 10 procent.

Dlaczego pozostali nie noszą rękawiczek? Ponad 45 proc. odpowiedziało, że nie boi się zakażenia. 13,4 proc. twierdzi, że ustawowo nie ma takiego obowiązki. Ponad 11 proc. mówi, że nie nosi, bo inni nie noszą, a ponad 6 proc. mówi, że w sklepach nie ma rękawiczek.

Wyniki przeprowadzonego badania są mocno niepokojące. Świadczą przede wszystkim o ignorowaniu zagrożenia. Konsumentom brakuje zaangażowania w tworzenie wspólnej, bezpiecznej przestrzeni w sklepach, z których korzystają na co dzień - mówi Michał Majszczyk z Hiper-Com Poland.
Zobacz także: Ile mamy nowych zachorowań? Grzesiowski: "Utraciliśmy kontrolę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Proste
rok temu
Wszyscy wiedzą, że to plandemia, za wyjątkiem redakcji tego portalu, zdaje się. Albo ci też wiedzą, ale utraty pracy się boją i są jak Niemcy, którzy "tylko" wykonywali rozkazy.
Wina PiS !
rok temu
Maskę noszę,ręce dezinfekuje,na rękawiczki mnie nie stać bo bym zbankrutował tak często lubię chodzić do sklepów tylko po to żeby pomarzyć o tym i tamtym co bym kupił i zjadł gdyby było mnie stać bo niestety przez wiele obostrzeń tego rządu jestem bankrutem z długami !!!
normal
rok temu
Ponieważ jesteśmy ludzmi,którym nie wciśnie sie byle kłamstwa i bołudy o niby jakimś korona świrusie,ludzie nie lubią słychać bzdur.
Jan Borsuk
rok temu
I dlatego najlepiej wogóle nie robić zakupów ! Zapaść w sen zimowy i... aby do wiosny !
Polak 1
rok temu
W wielu sklepach nie ma ani płynu ani rękawiczek
Ksiądz
rok temu
A ja lubię bez dystansu.
Bum
rok temu
Widziałem parę razy ludzi macających pieczywo bez rękawiczek
kobietka
rok temu
nie noszą rekawiczek?? bo w wielu sklepach ich nie ma!!!! co z tego ze zdezynfekuję ręcę jak nie ma rekawiczek.. wózki umorusane że aż się kleją.. i nie zwalajcie tak wszystkiego na klientów bo to sklepy o to nie dbają! to tak jak z pacjentami- wg lekarzy którzy wypowiadają się przed kamerami - ludzie umierają bo niby boja się covidu i nie chodza do lekarza... a umierają bo nie mogą się dostać do lekarza...!!
obostrzenia
rok temu
w wielu sklepach usunięto płyn dezynfekujący...
baca
rok temu
A jo tak wicie tutok panie dziejku .Psed wyjściem do sklepu zakłodom i masecke,renkawice i nawet...kondoma na cłonka.
qas
rok temu
Skoro masz maskę, to jesteś bezpieczny, skoro uważasz, że nie jesteś bezpieczny, to w jakim celu chodzisz zamaskowany? Dla szpanu, czy mody???
Xyz
rok temu
U mnie w Biedronce nie ma ani rękawiczek, ani płynu do dezynfekcji rąk, za to jest tłum, człowiek na człowieku i maseczki na brodzie.
hamurabi
rok temu
nikt nie broni właścicielom sklepów zamknąć drzwi i wpuszczać tylko tych co chcą się stosować do ich obostrzeń a policjantom pałować chodzących bez masek i zamykać ich w areszcie
Ala
rok temu
Najszybsza metoda uczenia doroslych przestrzegania prawa jest przez PORTFEL. Nie ma kontroli i kar czyli egzekwowania prawa i... jest bezprawie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić