Czy 10 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

0

Niektórzy zastanawiają się, czy 10 grudnia 2023 roku wypada niedziela handlowa. Gdzie będzie można udać się na zakupy w najbliższą niedzielę? Rozwiewamy wątpliwości, które pojawiają się wśród Polaków.

Czy 10 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 10 grudnia to niedziela handlowa? (Getty Images, Tatsiana Volkava)

Na horyzoncie widać już drugą niedzielę grudnia. Niektórzy zastanawiają się natomiast, gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 10 grudnia. Czy ta niedziela jest handlowa?

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Okazuje się, że 10 grudnia wypada niedziela handlowa! To oznacza, że otwarte będą praktycznie wszystkie sklepy czy też galerie handlowe.

Można zatem planować zakupy m.in. w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie czy Carrefourze. Otwarte będą też sklepy wielkich sieci odzieżowych, jak choćby H&M, Reserved, New Yorker czy Sinsay.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Opczowska o ślubie Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego

Na pewno nie zabraknie chętnych na niedzielne zakupy. Trzeba mieć to na uwadze - tłoczno może być choćby na parkingach przy galeriach.

Już teraz warto wspomnieć, że nie będzie to ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Zakupy zrobimy również 17 grudnia.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy, gdy obowiązuje zakaz handlu?

Przypomnijmy, gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu. W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić