Czy 16 października to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

11

Czy jutro wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 16 października 2022 roku? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się wśród Polaków.

Czy 16 października to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, Bartlomiej Magierowski)

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zakazu handlu. Właśnie z uwagi na to w kalendarzu nie mamy zbyt wielu niedziel handlowych.

16 października nie będzie niedzielą handlową. W związku z tym nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland oraz Auchan.

Oczywiście są wyjątki od tej reguły. W niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy Biedronki. Chodzi o dyskonty tej firmy w Warszawie - przy ul. Kijowska 20, a także Al. Jerozolimskie 54.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać jeszcze dość długo. Została ona przewidziana dopiero na 11 grudnia. Później będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową - w dniu 18 grudnia.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 16 października 2022 roku?

W niedzielę niehandlową pojawi się szansa na zrobienie niezbędnych zakupów. Będzie można się na nie udać np. do małych sklepików osiedlowych czy na stacje benzynowe.

Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00.

Jeżeli zatem chcesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, upewnij się, czy wybrany sklep oby na pewno jest otwarty. Warto przypomnieć, że zakaz handlu nie dotyczy działalności pocztowej, ale i obiektów gastronomicznych, takich jak między innymi restauracje, bary, cukiernie czy lodziarnie. W niedziele niehandlowe otwierają się też niektóre kwiaciarnie oraz apteki.

Zobacz także: Krzysztof Rutkowski o pieniądzach, autach i Ziobrze
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić