Czy 3 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

3

Część osób zastanawia się, czy 3 grudnia 2023 roku wypada niedziela handlowa. Gdzie będzie można zrobić zakupy w najbliższą niedzielę? Rozwiewamy wątpliwości pojawiające się wśród Polaków.

Czy 3 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 26 listopada będzie można zrobić zakupy? (Getty Images, monticelllo)

Przed nami pierwsza niedziela grudnia. Czy tego dnia będzie można udać się na zakupy? Polacy zastanawiają się, czy 3 grudnia to niedziela handlowa.

Jak brzmi odpowiedź na to pytanie? Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy łudzili się, że 3 grudnia będą mogli zrobić zakupy w największych sklepach.

Najbliższa niedziela jest niehandlowa. W związku z tym nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak m.in. Biedronka czy też Lidl. Poza tym nie będą funkcjonować sklepy takich sieci jak choćby Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klaudia El Dursi o nowym mieszkaniu: "Planuję vlogi z moich przygód przeprowadzkowo-remontowych"

Warto jednak wspomnieć, że w grudniu będziemy mieć aż dwie niedziele handlowe. Wypadają one 10 i 17 grudnia. W następne weekendy będzie zatem szansa na to, by zrobić zakupy bez żadnych ograniczeń. To niewątpliwie istotna wiadomość w kontekście przygotowań do świąt.

A co z wigilią (24 grudnia)? Tego dnia obowiązywać będzie zakaz handlu.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 3 grudnia?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić