Lech Wałęsa o własnym pogrzebie. "Jeśli nie rozliczycie prezydenta"

47

W najnowszym wywiadzie Lech Wałęsa poruszył ważny, choć często pomijany temat - temat śmierci. Były prezydent zdradził, jak chciałby zostać pochowany, a nawet, w co chciałby być ubrany podczas swojej ostatniej drogi. Lider "Solidarności" ma jasno sprecyzowane plany w tej kwestii.

Lech Wałęsa o własnym pogrzebie. "Jeśli nie rozliczycie prezydenta"
Lech Wałęsa (AKPA, Marcin Gadomski)

Lech Wałęsa chętnie otwiera się w rozmowach z mediami, nie stroni od tematów osobistych czy opowiadania o swojej rodzinie. Podczas poniedziałkowego (27 listopada) wydania podcastu "WojewódzkiKędzierski" były prezydent nie odstąpił od swojego zwyczaju.

Dziennikarze zagadywali swojego gościa o wiele politycznych kwestii, w pewnym żartobliwie wspomnieli o koszulce z napisem "Konstytucja", którą Wałęsa zawsze ma na sobie, gdy pokazuje się publicznie. Lider "Solidarności" nie omieszkał odpowiedzieć na zaczepkę.

Nigdy nigdzie nie wychodzę bez tego napisu, bo jak walczę, to walczę wszędzie, gdzie to tylko jest możliwe, bez wytchnienia. Taki mam charakter, tak walczyłem za czasów komuny i tak teraz walczę - odparł gość podcastu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lech Wałęsa? Nie znam". To Niemcy mówią o polskim działaczu

Wałęsa o swoim pochówku

W dalszej kolejności prowadzący odnieśli się do pogłosek, jakoby były prezydent chciał zabrać wspomnianą koszulkę do grobu. Okazuje się, zależy to od kilku czynników.

Jeśli nie postaracie się zmienić stanu rzeczy i nie rozliczycie prezydenta i wszystkich, którzy łamali konstytucję, to proszę mnie pochować w koszulce z tym napisem - wyjaśnił Lech Wałęsa.

Chwilę później 80-latek przyznał jednak, że "nie da się wpakować w ziemię" i wołałby zostać spalony, "by go robaki nie jadły". Kontynuując funeralny temat, dziennikarze podpytali, co Lech Wałęsa chciałby mieć napisane na pomniku.

Róbta, co chceta! Co mi to da? - odpalił były prezydent.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić