Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 2 października?

12

Nie brakuje pytań o to, czy 2 października jest niedzielą handlową. Zastanawiasz się, czy tego dnia można zrobić zakupy w takich sklepach jak między innymi Biedronka, Lidl, Kaufland oraz Auchan? Odpowiadamy.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 2 października?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Od jakiegoś czasu w Polsce obowiązują ostrzejsze przepisy dotyczące zakazu handlu. W związku z tym w kalendarzu nie ma zbyt wielu niedziel handlowych.

2 października nie jest niedzielą handlową. Wobec tego nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland oraz Auchan.

Oczywiście są wyjątki od tej reguły. W niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy Biedronki. Chodzi o dyskonty tej firmy w Warszawie - przy ul. Kijowska 20, a także Al. Jerozolimskie 54.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać bardzo długo. Została ona przewidziana dopiero na 11 grudnia. Później będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową - 18 grudnia, tuż przed świętami.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy?

W niedzielę niehandlową pojawia się szansa na zrobienie niezbędnych zakupów. Można się na nie udać np. do małych sklepików osiedlowych czy na stacje benzynowe.

Otwarte są też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00.

Jeżeli zatem chcesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, upewnij się, czy wybrany sklep oby na pewno jest otwarty. Warto przypomnieć, że zakaz handlu nie dotyczy działalności pocztowej, ale i obiektów gastronomicznych, takich jak między innymi restauracje, bary, cukiernie czy lodziarnie. W niedziele niehandlowe otwierają się też niektóre kwiaciarnie oraz apteki.

Zobacz także: "Na nieruchomościach można też stracić". Deweloperzy dostaną bolesną lekcję?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić