Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie na zakupy 11 grudnia?

23

Czy jutro wypada niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte w dniu 11 grudnia 2022 roku? Czy pojawi się szansa na zrobienie zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour i Netto?

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie na zakupy 11 grudnia?
Czy 11 grudnia to niedziela handlowa? (Pixabay)

W naszym kraju od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone zasady dotyczące zakazu handlu. W związku z tym w drugi dzień weekendu te większe sklepy zazwyczaj są zamknięte.

Niedzielę niehandlową mieliśmy choćby 4 grudnia. Polacy już pewnie przywykli do tego, że w zdecydowaną większość niedziel obowiązuje zakaz handlu. Warto jednak mieć na uwadze, że raz po raz wypadają niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, zakupy można robić zupełnie swobodnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 60 zł za kilogram pierogów z kapustą i borowikami. "Absurdalne ceny. Nie mam dobrych wiadomości"

A jak sytuacja będzie wyglądać 11 grudnia 2022 roku? Otóż tego dnia zakupy zrobimy praktycznie wszędzie. Jest to bowiem niedziela handlowa! Otwarte będą zatem takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour i Netto.

Normalnie działać będą również galerie handlowe i zdecydowana większość pozostałych sklepów. Tym razem można zatem śmiało planować zakupy na drugi dzień weekendu.

Co ciekawe, nie będzie to ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Szansa na zrobienie zakupów pojawi się również 18 grudnia.

Gdzie zrobić zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa?

Korzystając z okazji, warto przypomnieć, gdzie można robić zakupy wtedy, gdy niedziela jest niehandlowa. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić