Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

12

Czy 9 czerwca to niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 9.06.2024? Wyjaśniamy, jak w drugą niedzielę czerwca działać będą sklepy i czy tego dnia obowiązuje zakaz handlu.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy? (Adobe Stock)

W Polsce już od dłuższego czasu obowiązują dość restrykcyjne przepisy w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. To sprawia, że zazwyczaj w niedzielę nie można zrobić dużych zakupów.

Najprawdopodobniej nowy rząd wprowadzi jakieś zmiany w tych regulacjach. Na razie jednak konkretów nie znamy. Większość ludzi przyzwyczaiła się zaś do tego, że na niedziele lepiej nie planować zakupów, bo duże sklepy są pozamykane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o sytuacji na wschodniej granicy.

Jutro (9 czerwca) wypada niedziela niehandlowa. Wobec tego nie będzie można zrobić zakupów w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl, a także w innych dużych sieciach jak Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi czy Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 9 czerwca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić