Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Oto, gdzie zrobisz zakupy

53

Czy 23 czerwca wypada niedziela handlowa? Gdzie jutro będzie można zrobić zakupy? Rozwiewamy wątpliwości pojawiające się wśród Polaków. Sprawdź, gdzie w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Oto, gdzie zrobisz zakupy
Niedziele handlowe w 2023 roku. Te daty musisz pamiętać (East News, Eryk Stawinski/REPORTER)

23 czerwca wypada Dzień Ojca. Tego dnia warto pamiętać więc o swoich najbliższych. Zakupu prezentu nie odkładaj jednak na ostatni moment.

Wszystko dlatego, że 23 czerwca największe sklepy będą pozamykane. Jest to bowiem niedziela niehandlowa. Nie zrobisz więc zakupów w galeriach handlowych czy też popularnych dyskontach.

To pokłosie zaostrzonych zasad w zakresie zakazu handlu, które już od dłuższego czasu obowiązują w naszym kraju. Najpewniej aktualny rząd wprowadzi jakież zmiany w tych regulacjach. Póki co jednak konkretów nie znamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Popek szczerze o plotkach na temat rzekomego romansu Lewandowskiej: "Romans wizerunkowo nie byłby im potrzebny..."

Większość ludzi tymczasem zdążyła przyzwyczaić się do tego, że na niedziele lepiej nie planować zakupów. Wszystko dlatego, że większe sklepy są pozamykane.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 23 czerwca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić