aktualizacja 

Czy na stacjach pojawi się informacja od rządu? Chodzi o zmiany cen paliw

7

Ceny paliw na stacjach w Polsce są nadal wysokie. Już niedługo sytuacja ta może ulec zmianie na lepsze, dzięki proponowanej obniżce stawki podatku akcyzowego. W nowelizacji znalazł się również nietypowy zapis nakładający na sprzedawców obowiązek przekazywania klientom pewnej informacji.

Czy na stacjach pojawi się informacja od rządu? Chodzi o zmiany cen paliw
Na stacjach paliw może pojawić się wyjątkowy komunikat (Orlen)

Temat nowelizacji stawek podatku akcyzowego elektryzuje Polaków. Ceny paliw na stacjach od pewnego czasu przekraczają 6 złotych, co zdecydowanie nie podoba się kierowcom. Na szczęście już niedługo sytuacja ta może się zmienić dzięki proponowanej przez Zjednoczoną Prawicę obniżce stawki podatku akcyzowego.

Zatwierdzenie nowelizacji może wiązać się ze sporymi zmianami. Dzięki niej cena paliw może spaść o ok. 30 gr na litrze, czyli mniej więcej o 5 proc. względem dzisiejszych cen detalicznych. Niestety nie ma jednak żadnej gwarancji, że scenariusz ten uda się spełnić.

Należy przypuszczać, że okresowe wyłączenie z opodatkowania sprzedaży paliw na rzecz konsumentów będzie miało wpływ na spadek ich cen na stacjach paliw - napisano w uzasadnieniu.

Spore zainteresowanie wzbudził Art. 3 nowelizacji. Wynika z niego, że każdy ze sprzedawców paliwa w Polsce będzie zobowiązany do wywieszenia informacji mówiącej, że to dzięki rządzącym ceny na stacjach zostały obniżone.

Do dnia 31 maja 2022 r. sprzedawca dokonujący sprzedaży paliw silnikowych zamieszcza przy kasie rejestrującej w lokalu przedsiębiorstwa, w którym dokonywana jest sprzedaż tych paliw, czytelną informację, że od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 31 maja 2022 r. obowiązuje obniżona akcyza na paliwa silnikowe - zapisano w Art. 3 nowelizacji.
Zobacz także: Owsiak o Radiu Maryja. Takich słów można było się spodziewać
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić