Czy ta niedziela jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy 4 czerwca?

2

Już od jakiegoś czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone przepisy w zakresie zakazu handlu. Wobec tego zazwyczaj nie ma szans na niedzielne zakupy w Biedronce, Lidlu, Carrefourze czy Netto. A jak będzie tym razem? Czy czeka nas niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa?

Czy ta niedziela jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy 4 czerwca?
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zapewne Polacy zdążyli się już przyzwyczaić do ograniczeń w zakresie zakazu handlu. Jakiś czas temu rząd dokręcił śrubę, co sprawia, że o zakupy w niedziele i święta jest trudniej niż przed laty.

W kalendarzu dominują niedziele niehandlowe. W takiej sytuacji pozamykane są m.in. popularne dyskonty, na czele z Lidlem i Biedronką. Nie można również robić zakupów w Carrefourze, Netto, Kauflandzie czy Aldi.

A jak sytuacja będzie się przedstawiać w dniu 4 czerwca 2023? Okazuje się, że 4.06.2023 to niedziela niehandlowa. Największe sklepy będą więc pozamykane. Działać nie będą też m.in. galerie handlowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chciał się zemścić, ale pomylił samochody. Skandaliczny czyn nagrany

Niedziele niehandlowe. Gdzie zrobić zakupy?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? Otwarte oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Ile niedziel handlowych pozostało do końca roku? Tylko cztery. Najbliższa przypadnie 25 czerwca. Na kolejną niedzielę handlową trzeba więc jeszcze trochę poczekać. Po tej, która wypada w czerwcu, pozostaną nam tylko trzy niedziele handlowe, w tym dwie w grudniu:

  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić