aktualizacja 

Dają 4720 zł "na rękę". Szukają 100 osób do pracy

468

Nadbużański Oddział Straży Granicznej przyjął 50 nowych funkcjonariuszy. W planach jest przyjęcie 100 kolejnych osób. Ile można zarobić?

Dają 4720 zł "na rękę". Szukają 100 osób do pracy
Nowi funkcjonariusze w szeregach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG)

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie w dalszym ciągu prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2023 rok. Jeszcze w tym roku planuje się przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.

Pierwszy etap rekrutacji obejmuje: przyjęcie od kandydata kompletu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, wstępną rozmowę kwalifikacyjną oraz testy psychologiczne. Drugi etap obejmuje szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej, a następnie kandydat musi zdać test: pisemny z wiedzy ogólnej oraz znajomości języka obcego, testu sprawności fizycznej oraz kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej. Na końcu zostają badania lekarskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Unijne miliardy dla Polski. "Rząd przemilcza jeden fakt"

Podano wysokość wynagrodzenia

W przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko kursanta w 01 grupie uposażenia zasadniczego, jego wynagrodzenie wynosi:

  • funkcjonariusz do 26 roku życia (zwolniony z podatku dochodowego) - ok. 3470 zł netto;
  • funkcjonariusz po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) – ok. 3290 netto.

Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera w 02 grupie uposażenia zasadniczego jego wynagrodzenie wynosi:

  • funkcjonariusz do 26 roku życia (zwolniony z podatku dochodowego) - ok. 4720 zł netto;
  • funkcjonariusz po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) – ok. 4310 zł netto.

Jak podaje SG, funkcjonariusz w służbie przygotowawczej może również otrzymać: równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego, a także zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów (wysokość uzależniona jest od liczby kilometrów).

Funkcjonariusz w służbie stałej może również otrzymać:

  • równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego,
  • równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego,
  • pomoc finansowa na zakup lokalu mieszkalnego lub domu,
  • zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów (wysokość uzależniona jest od liczby kilometrów).

Ponadto raz w roku funkcjonariuszowi wypłacany jest równoważnik pieniężny w zamian za przedmioty umundurowania niewydane w naturze oraz na czyszczenie umundurowania (tzw. mundurówka) w kwocie 2 140 zł netto.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić