Boże Narodzenie 2021. Dobre wieści w sprawie 500+

Minister rodziny Marlena Maląg zaapelowała do samorządów o wypłatę 500 plus jeszcze przed świętami. Jak zaznaczyła, rząd zabezpieczył środki finansowe na ten cel.

Minister Maląg apeluje do samorządów o wypłatę 500 plus przed świętami Minister Maląg apeluje do samorządów o wypłatę 500 plus przed świętami
Źródło zdjęć: © East News | ARKADIUSZ ZIOLEK

Minister rodziny zwróciła uwagę, że okres świąt to dla rodzin również czas wzmożonych wydatków.

By wspomóc rodziny w przygotowaniach do nadchodzących świąt, by upłynęły w radosnej i spokojnej atmosferze, zwróciłam się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o dołożenie wszelkich starań, by świadczenia wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus", a także świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego zostały wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - powiedział minister.

Polityk zapewniła, że rząd zabezpieczył środki finansowe na ten cel.

Dobre wieści w sprawie 500+

Świadczenie wychowawcze w ramach rządowego programu "Rodzina 500 plus" przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Od 1 stycznia 2022 r. to ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia "Rodzina 500 plus" i je wypłacał. Gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.

Wybrane dla Ciebie