Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

500 plus. Ważne zmiany! Jak ubiegać się o świadczenie?

4
Podziel się:

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że wprowadzone zostaną kolejne zmiany dotyczące programu 500 plus. Nie chodzi jednak o podniesienie kwoty świadczenia, które ze względu na inflację ma obecnie wartość 400 złotych.

500 plus. Ważne zmiany! Jak ubiegać się o świadczenie?
500 plus. Ważne zmiany dot. świadczenia (Pixabay)

W tym roku pojawiły się pewne zmiany w zakresie ubiegania się o świadczenie 500 plus. Okres przyznawania świadczenia jest naliczany od 1 czerwca do 1 maja następnego roku. Istnieje też konieczność złożenia nowego wniosku. Formalności można dopełniać od:

  • 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną,
  • 1 kwietnia 2021 roku drogą tradycyjną.

500 plus - terminy wypłat

Oczywiście terminy wypłat zależą od daty złożenia wniosku. Harmonogram dostarczania pieniędzy prezentuje się następująco:

  • do 30 kwietnia 2021 r. - wypłata do 30 czerwca 2021 r.
  • od 1 do 31 maja 2021 r. - wypłata do 31 lipca 2021 r.
  • od 1 do 30 czerwca 2021 r. - wypłata do 31 sierpnia 2021 r.
  • od 1 do 31 lipca 2021 r. - wypłata do 30 września 2021 r.

500 plus. Nadchodzą kolejne zmiany

Wiadomo też, że rząd zamierza wprowadzić kolejne zmiany dotyczące 500 plus.

Dążymy do tego, żeby w kolejnej edycji programu Rodzina 500 plus wnioski były składane tylko elektronicznie i tylko raz […] Operacjonalizacja byłaby przeprowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych - przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez edziecko.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Takaprawda
8 miesięcy temu
500zł, ma wartość 500 zł a nie 400 po co pisać te głupoty. I jakie podniesienie świadczenia... 500+ to 500 i nie powinna być nigdy przyznawana większa kwota, ten program nie spełnia swojego zadania i płacenie 100 czy 200 zł nic nie zmieni... Jeśli już coś ma być z tym robione to tylko likwidacja, tak samo 12 tys. Przez rok... Rozdawnictwo nic więcej. Rodzinom zapewnić darmowe żłobki żeby rodzice mogli pracować, a nie dawać pieniądze
Emerytka
rok temu
Jeżeli Rząd ma zamiar podarować te pieniądze emerytom w formie bonu to powinno odbywać się to bezpośrednio dla każdego/ej emeryta/ki i ZUS powinien być zobowiązany do powiadomienia tych ludzi a nie ciągać ich po urzędach. To jest kpina ze starszych ludzi,którzy zapracowali sobie na chociaż raz w życiu skorzystanie z wypoczynku bez obciążenia finansowego. Dlatego ZUS powinien powiadomić każdego o takim dofinansowaniu.
odp.do "emery...
rok temu
Tu jest mowa o 500+ na dzieci, a nie dla emerytów.
emeryt
rok temu
To jest skandal, zebysie upominac , wiedza dobrze w zusie kto jest emerytem , to mozna dolaczyc kase bez skladania wniosku ,Na co liczycie , ze wszyscy nie zloza ????Nigdzie na swiecie tego niema , jezeli sie nalezy ,ti bez wniosku ,polska beznadzieja biurokratyczna ,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić