Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Dobre wieści z ZUS. Ucieszą aż 24 mln Polaków

18
Podziel się:

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska przekazała bardzo ważne informacje. Dotyczą one stanu kont osób ubezpieczonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Dobre wieści z ZUS. Ucieszą aż 24 mln Polaków
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

Regularnie ZUS waloryzuje stan kont i subkont około 24 mln osób ubezpieczonych. Dochodzi do tego zawsze w czerwcu. Zapisane tam kwoty są podstawą obliczenia emerytury. Przełożą się zatem na wysokość przyszłego świadczenia.

"Rzeczpospolita" donosi, że tegoroczny wskaźnik waloryzacji składek sięgnie 9,33 proc. Ma on zastosowanie również do kapitału początkowego tych, którzy pracowali przed 1999 rokiem.

"Rz" donosi też, że wskaźnik waloryzacji subkonta wyniesie 7,07 proc. "Na subkontach zapisywane są kwoty środków przeniesionych z otwartych funduszy emerytalnych oraz część składek emerytalnych opłacanych od maja 2011 roku" - poinformowano.

Dobre wieści dla Polaków. Prezes ZUS wyjaśnia

Do tego wątku odniosła się prezes ZUS. -  Te wskaźniki bezpośrednio przekładają się na wysokość przyszłej emerytury. Osobie, która zgromadziła na koncie w ZUS 450 tys. zł, dopiszemy prawie 42 tys. zł. Natomiast jeśli ktoś dotąd zgromadził 850 tys. zł, dzięki waloryzacji stan jego konta zwiększy się o ponad 79 tys. zł - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez "Rz".

Zwróciła również uwagę na to, że w ostatnich latach wskaźniki waloryzacji składek były bardzo wysokie. W 2019 roku było to 9,2 proc, natomiast w 2020 roku - 8,94 proc.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Emeryt
2 tyg. temu
Oczekuje od Jarka duzo kiełbasy wyborczej 15 i 16 -tek to zagłosuje na PiS
Goldengecko
miesiąc temu
Pozdrawiam tych którym podniesiono czynsz o 100% za mieszkanie jak myślicie ucieszyli się z tych dobrych wieści
Goldengecko
miesiąc temu
Ciekawe czy Pis już planuje wprowadzenie 15 i 16 emerytury i czy pieniądze z planu odbudowy po rozkradzeniu 50% reszta pójdzie na emerytów
Goldengecko
miesiąc temu
czyli waloryzacja parokrotnie mniejsza od inflacji to rzeczywiście jest się czym chwalić
Goldengecko
miesiąc temu
To teraz tak Pis dodrukuje pieniądze 11 MLD i da jako 14 emeryturę czyli jak ktoś twierdził że teraz jest drogo to dopiero zobaczy ceny w 2023 roku naiwni emeryci będą myśleli że mają więcej w praktyce Emerytura z dodatkami 13 i 14 po uwzględnieniu inflacji będzie dużo mniej warta niż w tym roku Emerytura +13 a już tylko krok nas dzieli od załamania kursu złotego tak jak Liry w Turcji i jak Euro będzie po 15 złotych to dopiero emeryci się obudzą ciekawe jak chleb będzie po 50 złotych na kogo będzie Pis za pomocą TVP zwalał winę może na Emeryta Tuska
Święty naplet...
miesiąc temu
Następna ski i to jeszcze Gerdruda słuchaj nic się nie zwiększy bo inflacja jest teraz dwa razy wyższa niż podają czyli wynika z tego, że ukradliście ze 100000zł biednemu bogatszemu człowiekowi operując agregatami m1 m2 m3 zubożyłaś ich 7dzie...
Ziomzbierazlo...
miesiąc temu
Kochani, przeciez w Bulgarii jest gorzej a w Rumunii tylko troche lepiej.
Jacek
miesiąc temu
Dla tych co nie glosowali na pis powinny byc oddzielne ceny w sklepach
Wdowa
miesiąc temu
ZUS obdziera emerytów z ich świadczeń: by dostać emeryturę po wpółmałżonku, trzeba oddać ZUSowi swoją w stu procentach. Po współmałżonku wdowiec/wdowa otrzymuje zaledwie 85%. Czy ta ,,dobra zmiana" działa dla dobra Polaków. Nie odczuwam tego. Wzywam emerytów do strajku! Dziś otrzymałam recepty: dwa leki na 100 %, jeden to xifaxan, Prawie za stówę. A była pani premier chwaliła sie publicznie: wprowadziliśmy bezpłatne leki dla seniorów!!! Czy możesz spojrzeć w twarz seniorom?
dziadek
miesiąc temu
Liczyłem na co najmniej 10 %. Dobre i to. Od 1 lipca na emeryturę.
Kasia
miesiąc temu
Ja pracuję nieprzerwanie od 2005. Stale mam 3/4 lub nawet pół etatu. Na dziś mam 130 zł emerytury, jak dopracuje lata 411. Ot co.
soc
miesiąc temu
Przy takich rządach, ten kto zgromadzi w ZUS 2 000 000 zł, to i tak dostanie emeryturę obywatelską 1000 PLN brutto - po równo dla wszystkich, w wieku 80 lat, po 60 latach pracy.
taka prawda
miesiąc temu
Nie mają się zbytnio z czego cieszyć przyszli emeryci. Waloryzują wirtualne pieniądze. Obecnym emerytom tak wysoko już nie waloryzują, bo to trzeba wypłacać na bieżąco. Realne emerytury są coraz bardziej zaniżane.
dfrt
miesiąc temu
Ciemnota kupi wszystko nawet 1,5 biliona zadluzenia polski.A mieszkanie poszlo o 10%.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić