Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowy dodatek dla emerytów. Sprawdź, czy dostaniesz od rządu 200 zł

8
Podziel się:

Szykuje się kolejny dodatek do emerytur. Jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Tłumaczymy, kto będzie mógł ubiegać się o nowe świadczenie.

Nowy dodatek dla emerytów. Sprawdź, czy dostaniesz od rządu 200 zł
Staruszka - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Dodatkowe 200 zł miesięcznie ma trafiać do grupy jedynie 20 tys. emerytów. Taki dodatek mają uzyskać strażacy-ochotnicy.

Do tej pory nie uzyskiwali oni żadnych benefitów. Teraz ma się to zmienić.

Niejeden rząd takie obietnice składał, my chcemy być rządem, który tę propozycję zrealizuje - podkreślał wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.

200 zł do emerytury. Oto warunki

By uzyskać dodatek emerytalny, trzeba oczywiście spełnić pewne kryteria. Przede wszystkim ma on przysługiwać osobom, które służą w OSP po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Kolejne kryteria dotyczą długości służby. W przypadku pań jest to 20 lat służby i osiągnięcie wieku 60 lat, a w przypadku mężczyzn - 25 lat służby i wiek 65 lat.

Co ważne, aby otrzymać dodatek, trzeba - w okresie służby - wyjeżdżać do akcji przynajmniej raz w roku - zaznaczono na stronie internetowej MSWiA.

Dodatek ma być przyznawany niezależnie od wysokości emerytur strażaków-ochotników. Będzie wypłacany dożywotnio. By otrzymać dodatek, trzeba będzie złożyć wniosek u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Donek
11 miesięcy temu
***** PIS
Robo
11 miesięcy temu
To my pracujemy na emerytów a kiedy wreszcie nam ktoś coś da
***** ***
11 miesięcy temu
Kiedy dotrze do pustych łbów, że od rządu nikt, nigdy, niczego nie dostanie? Rząd nie ma swoich pieniędzy, więc to co "rozdaje" musi wcześniej komuś zabrać.
awek
11 miesięcy temu
Nie kłamać! Od rządu niczego się nie dostaje, bo rząd nie ma pieniędzy! To są nasze pieniądze, z naszych kieszeni!
Ted
11 miesięcy temu
Od rządu? Rząd nie ma swoich pieniędzy
Lechoslaw
11 miesięcy temu
Rzuca się hasło 200 zł dla emerytow a potem okazuje się, że obejmuje to garstkę starszych ludzi.Przestańcie siać PiSowską propagandę i wprowadzać ludzi w błąd.
intruz
11 miesięcy temu
Witam. Ale ściema. Żeby wyjechać na akcję w zespole pożarniczym trzeba mieć badania lekarskie (kierowca psychotechniczne ). Gratuluję tym ochotnikom ( po 65 roku życia ) którzy przejdą pozytywnie te badania (NIEZNISZCZALNI). Ustawę przygotowali dyletanci bez wiedzy praktycznej pod publikę i zyski w wyborach .Proponuję ustawodawcą zaliczenie komory barycznej.
Pola
11 miesięcy temu
I znowu jakieś dziwne rozdawnictwo. Pis to jednak dno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić