Dramat Elona Muska. W jeden dzień stracił 15 miliardów dolarów

123

W poniedziałek twórca marki elektrycznych pojazdów Tesla Elon Musk stracił ponad 15 miliardów dolarów. Cena akcji Tesli spadają już czwarty dzień z rzędu. Wszystko przez komentarz Muska na Twitterze.

Dramat Elona Muska. W jeden dzień stracił 15 miliardów dolarów
Elon Musk jednego dnia stracił 15,2 miliarda dolarów. (Getty Images)

Elon Musk już nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Przez 8,5-procentowy spadek akcji Tesli majątek milionera skurczył się w poniedziałek o 15,2 miliarda dolarów, co sprawiło, że spadł na drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata. Pierwszy - według indeksu miliarderów Bloomberga - jest teraz szef Amazona Jeff Bezos.

Musk może winić tylko siebie

Pretensje za utratę tytułu najbogatszego człowieka na świecie Elon Musk może mieć tylko do siebie. Akcje Tesli zaczęły spadać po tym, jak Musk wypowiedział się na temat kryptowalut. Milioner stwierdził, że kurs bitcoina "wydaje się za wysoki", co zaczęło rodzić pytania o wartość 1,5 miliarda dolarów, które Tesla zainwestowała w styczniu w najbardziej popularną kryptowalutę. Firma zapowiedziała także, że zamierza rozważyć przyjmowanie płatności za swoje elektryczne auta w formie bitcoina.

Od czasu zakupu bitcoinów za 1,5 miliarda dolarów w zeszłym miesiącu akcje firmy są teraz mocno powiązane z tą cyfrową walutą - powiedział we wtorek analityk Wedbush Securities Daniel Ives.

Dzień wcześniej Ives oszacował, że Tesla zaksięgowała zysk w wysokości 1 miliarda dolarów na zakupie bitcoina, zanim wpis Muska przyczynił się do spadku ceny cyfrowej monety, która we wtorek wczesnym rankiem spadła poniżej 50 tys. dolarów.

Akcje Tesli spadły już o ponad 20 proc. od czasu, gdy milioner ujawnił swój hitowy zakład na kryptowaluty, które Musk nazwał "mniej głupią formą płynności niż gotówka".

Zobacz także: Spotkanie kanclerz Angeli Merkel i Elona Musk'a. Chcą stworzyć szczepionkę na COVID-19
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić