BOB| 

Jaką emeryturę otrzymuje Karol Strasburger? Kwota cię zaskoczy

194

Artyści i gwiazdy telewizji nie mogą pochwalić się wysoką emeryturą. Czy Karol Strasburger jest wyjątkiem? Za kwotę, którą otrzymuje od ZUS, trudno byłoby się utrzymać.

Jaką emeryturę otrzymuje Karol Strasburger? Kwota cię zaskoczy
Taką emeryturę ma Karol Strasburger (ONS)

Karol Strasburger cały czas jest aktywny zawodowo. Słynny aktor od wielu lat jest gospodarzem "Familiady". 73-latek wprawdzie jest emerytem, ale nie może sobie pozwolić na to, aby żyć wyłącznie ze świadczenia ZUS.

Jaką emeryturę ma Karol Strasburger?

Strasburger podobnie jak wielu artystów przez lata odkładał niewiele na emeryturę. Wszystko przez to, że tak samo jak koledzy i koleżanki po fachu przeważnie pracował na podstawie umów cywilnoprawnych i o prawa autorskie. Konsekwencją jest bardzo niska emerytura.

Ile pieniędzy dostaje od ZUS? Swego czasu Strasburger przyznał otwarcie, że ma emeryturę w przedziale 1000 - 2000 zł. Trudno za takie pieniądze wyżyć. Co ciekawe, niebawem ta kwota wzrośnie, a to za sprawą waloryzacji.

W marcu tego roku emerytury i renty wzrosną o 4,24 proc. W przypadku gospodarza "Familiady" oznacza to podwyżkę od około 50 do 85 zł miesięcznie. Trudno zatem mówić, że jego komfort życia nagle znacznie się poprawi.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur. Ile wyniesie podwyżka? Kiedy emeryci dostaną wyższe świadczenie?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić