o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Duże zmiany w programie "500+". To prawdziwa rewolucja

20
Podziel się

Sejm przegłosował uchwalenie nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, określanej potocznie "500+". Na jakie zmiany powinni przygotować się beneficjenci programu? Obejmują one m.in. formę wypłaty świadczeń.

Duże zmiany w programie "500+". To prawdziwa rewolucja
Zmiany w programie "500+". Na co powinni przygotować się beneficjenci programu? (Getty Images)
bEJPbsbV

Nowelizacja programu "500+" trafiła już do Senatu. Za uchwaleniem ustawy zagłosowało 236 posłów, 161 – przeciwko, a 49 wstrzymało się od decyzji.

Program "500+" – zmiany. Informacje dla beneficjentów

Jak podaje Money.pl, za obsługę programu "Rodzina 500 plus" będą odpowiedzialne Zakłady Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas rolę te pełniły samorządy.

bEJPbsbX

Przekazanie odpowiedzialności ZUS nastąpi stopniowo. Aż do zakończenia postępowania samorządy będą realizować te prawa do świadczeń, które pochodzą z okresu sprzed 1 stycznia 2022 roku.

Zobacz także: Zobacz też: 5 lat 500+. Balcerowicz: "moralna, ekonomiczna i społeczna klęska"
bEJPbscd

Wypłacanie świadczeń wychowawczych, które przyznano przed 1 stycznia 2022 roku, będzie trwało aż do 31 maja 2022 r. To termin, do końca którego zostały one zatwierdzone.

To nie koniec zmian w programie. W konsekwencji nowelizacji beneficjenci będą musieli składać wnioski o przyznanie świadczenia "500+" wyłącznie drogą internetową. Same pieniądze otrzymają bezgotówkowo, poprzez przelanie na wskazany numer rachunku bankowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJPbscy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Bat Chłopski
3 tyg. temu
Ja proponuję 500+ wypłacać bezpośrednio przelewem wódki do gardła.
?????
miesiąc temu
Pis uary powoli wycofują gotówkę z rynku, najpierw 500+ później więcej i więcej. Obudźcie się, bo jeszcze trochę to nie będziemy o sobie samo stanowili. Czeka nas Korporacjonizm i totalitaryzm.
aaaa
miesiąc temu
500 plus na cybule i czosysnyki.jak sie ma skorbunka na żądanie do dowastowanie za siek na granicy?
bEJPbscz
buahahha
miesiąc temu
przelewem bo nie mają tej kasy
kob...
miesiąc temu
Jeżeli oboje rodzice są razem i oboje nie pracują ani nie mają swojego dochodu tzn że 500+ nie jest dla dzieci, tylko dla nierobów. Takim obowiązkowo powinni zabrać dzieci albo zabrać 500+. Patologia mnoży patologię. Do opieki nad dziećmi wystarczy jeden rodzic a drugi powinien obowiązkowo pracować inaczej jest pasożytem za 500+. 500 plus jest dobre ale tylko w zdrowej rodzinie, patologii zabierać dzieci.
GOść
miesiąc temu
Czuwające dupki z opozycji na zachodzie nie nazywają tego 500+ to miało odróżnić i zapamiętać że to PIS wymyślił . Na zachodzie to normalne rodzinne lub jak kto woli na dziecko i tam jest normalne bo cywilizacja tego wymaga . Ale w Polsce ta mniej cywilizowana mniejszość wymyśliła walkę polityczną z rodzinami .
POLO
miesiąc temu
500 plus to stanowczo za malo,jesli mamy byc rownymi europejczykami,to stawka musi wrosnac do 1000 zl ,takie sa standarty europejskie,polskie dzieci ,nie moga czuc sie gorsze,od dzieci arabskich ,afrykanskich i azjatyckich,ktore te zasilki w Europie pobieraja...
Zmiany
miesiąc temu
Najważniejsza zmiana to zamknięcie w więzieniach tych przestępców z PiS i nowe, szybkie wybory.
rthth
miesiąc temu
pisiści mojego głosu i tak nie kupicie
BING
miesiąc temu
Od samego początku głosy kupione za 500+ dawać tylko rodzinom pracującym który faktycznie tego potrzebują a nie patusom na zasiłkach. Z drugiej strony głosowanie na pis mówi wszystko o stanie umysłu.
permanentny
miesiąc temu
Ja sobie nie życzę aby rząd wkładał łapę do worka z emeryturami i brał moje pieniądze z emerytury na inne wydatki.To tak jest kiedy pieniądze emerytów są w zasięgu łap rządu.Pieniądze emerytow powinny być zdeponowane w kasach do których rząd nie ma dostępu.bo inaczej rządzą się jak swoimi.Ja z mojego kapitału rocznie bym miał kilka tysięcy odsetek więcej na koncie.a rząd mi daje kilkadziesiąt złotych mc niby za ibflację a resztę kradnie i udaje wspaniałomyślność.Banda złodziei.
Doktor
miesiąc temu
To może być tylko kredyt do oddania a nie dawanie po 500 plus za co
Hehehe
miesiąc temu
Bezgotówkowo ? Chachacha. Już widzę jak sąsiadka zakłada konto i jeździ po gotówkę na gminę do bankomatu 😁 obsługa konta i karty to 7-10 PLN miesięcznie. Za rok to conajmniej stówka Chachacha. Tępy lud ciemny wierzy że coś jest za darmo
bEJPbscr
Ola
miesiąc temu
Ludzie, zabierzcie to 500. Patologia robi dzieci !do czEgo wy chcecie doprowadzi ?do czego?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić