Dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 19 marca

6

Czy dzisiaj wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można swobodnie zrobić zakupy? Czy otwarte będą takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan oraz Carrefour? Odpowiadamy na pytania przewijające się w obliczu 19.03.2023.

Dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 19 marca
Czy 19 marca jest niedzielą handlową? (Pixabay)

Za nami już połowa marca. 19 marca wypada przedostatnia niedziela w tym miesiącu. Nie brakuje takich, którzy zastanawiają się, czy 19.03.2023 to niedziela handlowa.

Polacy oczywiście mają na uwadze to, że zakupy w drugi dzień weekendu zazwyczaj są mocno utrudnione. Wszystko ze względu na przepisy o zakazie handlu. Sprawiają one, że w większość niedziel pozamykane są te najpopularniejsze sklepy - Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan czy Carrefour.

A jak to wygląda w przypadku 19 marca? Okazuje się, że tego dnia również nie będzie szans na to, by odwiedzić punkty wspomnianych sieci. To dlatego, że dzisiaj jest niedziela niehandlowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beata Kozidrak opowiedziała o trudnych chwilach na płycie "4B". "Jestem tylko człowiekiem"

Niedziela niehandlowa - 19 marca 2023. Gdzie można zrobić zakupy?

W tę niedzielę nie będzie można wybrać się do największych sklepów, więc warto przypomnieć, gdzie zrobimy zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa. Otwarte pozostaną oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Na luty i marzec nie została przewidziana ani jedna niedziela handlowa. Zakupy w drugi dzień weekendu zrobimy dopiero 2 kwietnia 2023 roku.

  • 29 stycznia,
  • 2 kwietnia,
  • 30 kwietnia,
  • 25 czerwca,
  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia,
  • 24 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić