Eksperci nie mają wątpliwości ws. cen paliw. "Już na pewno"

189

Analitycy Refleksu podzielili się prognozą dotyczącą cen paliw. Przedstawione przez nich wnioski są bardzo optymistyczne. Podkreślili bowiem, że "spadki hurtowych cen paliw w kraju dają przestrzeń do co najmniej kilkunastogroszowych obniżek cen paliw na stacjach przed majowym weekendem".

Eksperci nie mają wątpliwości ws. cen paliw. "Już na pewno"
Zimowe paliwo na stacjach już od 16 listopada (Pixabay)

Po chwilowym spadku ceny na stacjach znów zaczęły rosnąć. W związku z tym pojawiły się obawy, że znów będziemy świadkami rekordów. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że najgorszy scenariusz się nie zmaterializuje.

Przed majówką ceny benzyny i oleju napędowego zaczęły spadać. W związku z tym jest szansa na to, że przed wyjazdem na urlop Polacy zatankują taniej!

Z przeprowadzonego w tym tygodniu monitoringu cen na stacjach widać, że podwyżki cen benzyny wyhamowały, a obniżki cen diesla zaczęły się pogłębiać. Spadki hurtowych cen paliw na rynku krajowym odnotowane w tym tygodniu dają z kolei przestrzeń do co najmniej kilkunastogroszowych obniżek cen paliw na stacjach przed majowym weekendem - zaznaczyli analitycy Refleksu, zważając na piątkowe dane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wydatki pokazują woltę Konfederacji. Padło porównanie do PO

Podkreślali jednocześnie, że ostateczna wysokość obniżek na stacjach będzie zależała od tego, czy spadki cen paliw w hurcie utrzymają się co najmniej przez pierwszą połowę kolejnego tygodnia.

W przypadku powrotu dynamicznych podwyżek na rynek hurtowy skala obniżek w detalu będzie ograniczona - dodali eksperci.

Prognoza detalicznych cen paliw

Prognozę detalicznych cen paliw za pośrednictwem swojej strony internetowej opublikował e-petrol.pl. Jakie są przewidywania w kontekście 24-30 kwietnia 2023 roku?

Litr Pb98 ma kosztować od 7,33 do 7,45 zł. Za Pb95 zapłacimy z kolei 6,71-6,83 zł. ON to natomiast wydatek na poziomie 6,52-6,65 zł, a LPG - od 2,99 do 3,08 zł. Czas pokaże, czy prognozy pokryją się z rzeczywistością.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić