Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Elon Musk ostrzega. Mówi o zagładzie ludzkości

893

Elon Musk słynie z nieszablonowych pomysłów. Przed najbliższym lotem statku kosmicznego Falcon 9, który zaprojektowała firma kierowana przez ekscentrycznego miliardera, wywołał on dyskusję na temat zagłady ludzkości. Wystarczył jeden mem z dinozaurami w roli głównej.

Elon Musk ostrzega. Mówi o zagładzie ludzkości
Elon Musk ostrzega. Tak, by ludzie nie podzielili losów dinozaurów (YouTube)

We wtorek (23 listopada) w przestrzeń kosmiczną wystartuje statek Falcon 9, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez SpaceX - firmę kierowaną przez Elona Muska. Ekscentryczny miliarder wykorzystał nadchodzący lot, by wywołać dyskusję na temat zagłady ludzkości.

Elon Musk ostrzega. Tak, by ludzie nie podzielili losów dinozaurów

Elon Musk znany jest ze swojego zamiłowania do memów, które bardzo często udostępnia w mediach społecznościowych. Tym razem miliarder przedstawił grafikę, na której można dostrzec dinozaury ze słuchawkami. "Nie są w stanie nas usłyszeć! O mój Boże! Zróbcie coś" - głosi napis pod memem, ostrzegający o zagładzie ludzkości.

Skąd ten tweet Muska? NASA właśnie przygotowuje start misji DART, która przeprowadzi dla SpaceX. Obejmie ona wysłanie Falcon 9 wraz z małym statkiem LICIACube w pobliże asteroid. Będą one miały za zadanie sprawdzić, czy możliwe jest przekierowanie asteroidy w przypadku potencjalnego zagrożenia i jej możliwego uderzenia w ziemię.

Zobacz także: Nagły lockdown w Monachium. Odwołane jarmarki, zamknięte puby, kluby i gastronomia
"NASA celowo rozbije statek kosmiczny DART, aby sprawdzić, czy jest to skuteczny sposób na zmianę jego kursu, jeśli w przyszłości pojawi się ryzyko zderzenia asteroidy z Ziemią" - napisano na twitterowym koncie SpaceX.

Zdaniem Muska, ludzkość nie poświęca wystarczającej uwagi misji DART i nie zwraca uwagi na możliwą w przyszłości zagładę. Tymczasem historia naszej planety pokazuje, że w przeszłości wielokrotnie dochodziło na niej do wymierania różnych gatunków. Najlepszym dowodem na to są dinozaury.

Zarządzana przez Muska SpaceX i NASA współpracują od pewnego czasu. Obie strony chcą m.in. doprowadzić do wysłania pierwszych ludzi na Marsa.

Szef SpaceX nie ukrywa, że podbicie kosmosu może być szansą dla ludzkości i wyjściem awaryjnym na wypadek zagłady na Ziemi. Musk zwraca uwagę m.in. na to, że wskutek zmian klimatycznych nasza planeta może stać niezdatna do życia. Kolejnym zagrożeniem są też asteroidy.

Samolot Falcon 9 wystartuje w kosmos we wtorek (23 listopada) ok. godz. 7.20 polskiego czasu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić