Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Emeryt zmiażdżył PiS? "Rozdawnictwo". Ostro skrytykował rządzących

510
Podziel się:

Emeryt gorzko ocenił rządy PiS. Jego zdaniem sytuacja jest bardzo zła, a niedługo przeciętnemu obywatelowi zabraknie pieniędzy, aby za 500 plus kupić kilogram pietruszki. "Rząd tak rządzi, że rozdaje pieniądze na lewo, na prawo", żali się mężczyzna. Internauci chętnie komentowali jego wypowiedź

Emeryt zmiażdżył PiS? "Rozdawnictwo". Ostro skrytykował rządzących
Jarosław Kaczyński, zdj. ilustracyjne (Getty Images, 2015 Gallo Images (PTY) LTD)

Yanek, czyli internetowy twórca wideo, zajmujący się, jak sam o sobie mówi, "prowadzeniem sond ulicznych na trudne i ważne tematy w kraju", postanowił poprosić o komentarz ws. polityki PiS-u spotkanego na ulicy emeryta. Ten powiedział mu, co sądzi o rządzących. Nie przebierał w słowach. Padły gorzkie słowa.

Emeryt o rządach PiS: "Moje ciężko wypracowane podatki są rozdawane nierobom"

Yanek zapytał emeryta o to, czy ten jest zadowolony z rządów PiS-u. Emeryt krótko, ale spokojnie, odpowiedział, że "nie". Następnie krok po kroku starał się merytorycznie, z własnej perspektywy ocenić sytuację.

Jaki jest powód, że nie jest pan zadowolony z rządów PiS - zapytał Yanek.
Moje ciężko wypracowane podatki, które odprowadzam, są rozdawane nierobom - odpowiedział emeryt.

Emeryt dodał, że jego zdaniem nie powinno być programu "500 plus" czy 13. emerytury. Uważa, że to "bezczelne kupowanie przez rządzących elektoratu".

Padło także pytanie o prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Czy powinien być dalej prezesem"?

Nie wiem, on mnie ani nie grzeje, ani nie ziębi... niech sobie żyje spokojnie - odpowiedział emeryt.

Emeryt nie jest zadowolony z rządów PiS. "Rozdawnictwo"

Kolejne pytanie dotyczyło wzrostu cen w sklepach.

Czy zauważył pan wzrost cen w sklepach? Skąd się to bierze?
Jak to skąd się to bierze? Z rozdawnictwa. NBP drukuje pieniądze; rząd tak rządzi, że rozdaje pieniądze na lewo, na prawo; inflacja rośnie, ceny rosną; niedługo te 500 plus, o które pan się tak pyta, nie starczy na kilogram pietruszki - uważa emeryt.

Czy zgadzacie się z taką diagnozą problemu według uczestnika ulicznej sondy? W komentarzach część internautów "zgadza się z emerytem w 100 proc.". Inni uważają, że mężczyzna "mówi to, co wszyscy", pod publikę, a jego komentarz "nie do końca obrazuje rzeczywistość". Jak uważacie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(510)
WIE.W
3 miesiące temu
Zgadzam z się z Panem Emerytem. PiS wprowadza komunę, którą już przerabialiśmy. Ich Nowy Ład to potwierdza, czyli "czy sie stoi czy się lezy 2 tysiące się należy. Pan prezes uważa, ze zarabiający 5000 zł to cwaniak i trzeba mu zabrać więcej podatku. Cały ten rząd to "histo/e/rycy" a nie ekonomiści. Więc wyprowadzają nasz kraj na manowce. Pan prezes niech buduje swoją Polskę u siebie w domu/ jak sobie kupi/ a nam potrzebna jest NASZA POLSKA.
70 10
3 miesiące temu
To tylko Esbek tak uważa ktyry tylko bral a nie płacil podatki
avatar
3 miesiące temu
Emeryt zmiażdżył PIS a Totalna, czerwona i zielona zaraza od lat nie jest w stanie tego zrobić !!!!! To może emeryt zmiażdżył tym samym Totalną, czerwoną i zieloną zarazę zamiast PIS ???????? Ale się redaktorek przysłużył Tuskowi !!!!!!
głowa już nie...
3 miesiące temu
Emeryt jest głupi, skoro ucina gałąź na której siedzi...
klakier
3 miesiące temu
Co to za glupi memeryt!!!!!! Przeciez KOPACZ JUZ TEZ MIALA PLAN NA 500+ No i co emrycie ponoc tez by rozdawali!!!!
kurk62
3 miesiące temu
Pewno jakiś resortowy emeryt ,organizator ścieżek zdrowia.
dziadek
3 miesiące temu
Czy każdy emeryt musi być nieukiem? czy nie rozumie że przy takich kosztach enrgii i towarów nikt mu nic nie dał a nawet więcej możliwe że marnie oddał skradziony podatek z jego emerytury? Czy on jest ślepy i nie widzi cen? To co podobno dostał nie pokryje droższego życia ale jak się ładnie mówi EMERYT DOSTAŁ tylko ze ma wielkie G
emigrant
3 miesiące temu
Emeryt nie wygląda na ciężko zarabiającego pracownika,prawdopodobnie ma dużą emeryturę i boli go to że musi oddać dla biednych.
Joanna
3 miesiące temu
Nie było socjalu było źle jest socjal też się nie podoba . Współczuję temu Rządowi
Andrzej
3 miesiące temu
Nic prostszego , panie emerycie . Wróć pan do emerytury za czasów Tuska i żyj pan sobie w swoim świecie i diecie.
O o ok ok
3 miesiące temu
A jak mafie podatkowe zabierały i zarabiały to było dobrze. Finanse to wielki mechanizm niż tylko nasze zapracowanie. Narzeka emeryt że nawet podnieśli mu emeryturę i dodali 13-tkę. A jak zlikwidują podatek od emerytury to będzie mieć więcej, ot tak zarobionych przerobionych pieniędzy. To nasuwa się pytanie co by chcieli? Bo klasa społeczna jest różna. To jeśli taki co zarabia mało i nie wyrabia i dostanie dotadtek wsparcie państwa by wyrobił do ostatniego, a może ma dzieci i inne trudności, to państwo miało by nie wesprzeć? Możliwe że jest to półdarmo dane. Lecz ten pieniądz ma swój obrót i znów wraca do tego koła, a nawet taki emeryt dostanie te pieniądze wydane przez wspomaganego przez państwo. Choć z jednej strony uwzględnione powinno być, by taka osoba była zatrudniona, a nie bez niczego dawane. Choć jak wiecie, wszystko musi być udokumentowane. Prosto się mówi, a życie jest inne. Znajdzie się w miejscu wspomaganego.
,,Bul"
3 miesiące temu
Unia to sztuczny twór czeka ją to samo co ZSRR!
janosik23
3 miesiące temu
Oni nie dają bo to nie są ich pieniądze.
EmerytkaPL
3 miesiące temu
Ludzie , większośc naszych problemów finansowych wynika z obecności Polski w unii komunistycznej. Ich wtrącanie się,wymyślanie kar i certyfikatów ekoterrorystycznych gwałtownie podwyższa nam rachunki za energię i paliwa.Za chwilę emeryt zamarznie w mieszkaniu przy tylko 1 żarówce i bez telewizora bo dopłat nie będzie w stanie pokryć.Co nas obchodzi ekologia to tylko hasło do wyciągania kasy-bo gdzie idą te miliardy pobrane za kary? no do IV rzeszy która wszystkim rządzi i każdemu narzuca chore pomysły
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić