Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Problemy człowieka Ziobry. "Ujawnili nagrania"

269
Podziel się:

Polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki miał publicznie znieważać osoby pochodzenia żydowskiego — twierdzi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który skierował zawiadomienie o możliwym przestępstwie do prokuratury.

Problemy człowieka Ziobry. "Ujawnili nagrania"
Dariusz Matecki i Zbigniew Ziobro (PAP, Marcin Bielecki)

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) zawiadomił prokuraturę o antysemickich treściach, które miały być rozpowszechniane przez polityka Solidarnej Polski. Jak informuje OMZRiK, jego analitycy "ujawnili nagrania na, których widać Dariusza Mateckiego wypowiadającego publicznie treści o charakterze antysemickim".

"Publicznie przypisywał negatywne cechy"

Na filmikach Matecki miał znieważyć osoby pochodzenia żydowskiego i "publicznie przypisywać tym osobom negatywne cechy charakteru mające jego zdaniem pochodzić z racji ich pochodzenia etnicznego i narodowości" - czytamy w oświadczeniu OMZRiK.

W ocenie ośrodka takie treści mogą naruszać przepisy Kodeksu karnego. Dlatego sprawa została skierowana do jednej ze szczecińskich prokuratur. Ośrodek złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

To, co szczególnie bulwersujące w tej sytuacji to fakt, że mężczyzna ten związany jest z Ministerstwem Sprawiedliwość oraz personalnie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, któremu prowadzi profile w mediach społecznościowych — pisze OMZRiK.

Kolejne problemy Mateckiego

Matecki jest prezesem Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim i radnym w Szczecinie, ponadto zatrudniony jest w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Bez powodzenia startował w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Jego działalność w mediach społecznościowych od lat wzbudza kontrowersje. W 2019 r. policja przeszukała mieszkanie polityka, a w sprawie fanpage'y, którymi zarządzał, wszczęto postępowanie w warszawskiej prokuraturze. Chodziło o stronę "Stop islamizacji Europy", gdzie miało dochodzić do propagowania mowy nienawiści i treści o charakterze rasistowskim. Śledztwo umorzono w 2020 r.

Zobacz także: Wkrótce kolejna rekonstrukcja rządu? Wiceminister Artur Soboń komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(269)
Pragmatyk I.
6 miesięcy temu
Polityk Solidarnej Polski przed prokuratorem? Niemożliwe!
Marek
7 miesięcy temu
Ciekawy artykuł same fakty. gdzie,co i dlaczego no i oczywiście najważniejsze gdzie wysłać kasę
?????
7 miesięcy temu
Że też tego Gawła z OMZRiKu nikt nie chce za jego przestępstwa zamknąć do paki. Ma facet mocowania u lewaków. Matecki? myślałem że On z Pislandii a on od Ziobry, no popatrz panie.
Do ciupy z ni...
7 miesięcy temu
Ciekawe co zrobi Zibi? Czy jadowity wąż zaczyna pożerać własny ogon?
Jan
7 miesięcy temu
Zakład Karny W Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku Białej Rafałku G. zapraszamy
baca
7 miesięcy temu
Komentarze są cenzurowane !!!
baca
7 miesięcy temu
Komentarze są cenzurowane !!!
baca
7 miesięcy temu
Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł otrzymał w Norwegii azyl polityczny. W Polsce został on skazany na dwa lata więzienia za wyłudzenia i oszustwa. Autorytet moralny :)
Baba
7 miesięcy temu
Zawiadomili prokuraturę. Ubaw po pachy.
Aga
7 miesięcy temu
Dlaczego oni wszyscy mają takie nalane, szerokie twarze i perwersyjne spojrzenie? Za nic nie ufam takim ludziom.
Cudem ocalała
7 miesięcy temu
Mafia mafia mafia mafia co za masa. Mafia mafia mafia mafia nas otacza włącznie z WP. Wolność słowa podobno jest usuwacze.
Ewa
7 miesięcy temu
Lis zapewnił, że nieprawdą jest, jakoby kury w kurniku miały być w jakikolwiek sposób zagrożone i że on osobiście dba o ich bezpieczeństwo. Chyba nie ma powodu, by mu nie ufać?
katoliczka
7 miesięcy temu
Wstyd mi za niektórych. Co on ma w sobie ,że się wywyższa.
Fola
7 miesięcy temu
Polska ,to już dno !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić