aktualizacja 

Fatalne wieści o 500 plus. Zaczęło się

86

Ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski w podcaście "Biznes. Między wierszami" Radia ZET mówił o polityce gospodarczej państwa. Wprost ocenił ruchy rządu. - Efektem państwowego rozdawnictwa jest inflacja, która odbiera ludziom to, co dało im wcześniejsze rozdawnictwo - zaznaczył.

Fatalne wieści o 500 plus. Zaczęło się
500 plus (Adobe Stock)

Realna wartość świadczenia 500 plus znacznie zmalała za sprawą inflacji. Obecnie to wsparcie jest warte mniej niż 400 złotych. - W tej chwili to tak naprawdę od 250 do 340 złotych - zauważał pod koniec 2022 roku senator Krzysztof Brejza w rozmowie z gazeta.pl.

Drożyzna jest bezlitosna dla Polaków. Wysoka inflacja mocno wpływa na wartość nabywczą świadczeń i pensji. Dane GUS wskazują na to, że wartość nominalnie rosnącej pensji obniżyła się przez ostatni rok o 2,1 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy plan Nowogrodzkiej na Tuska? Fogiel jednoznacznie

W podcaście Radia ZET o błędach w polityce gospodarczej partii rządzącej mówił ekonomista Pracodawców RP. - Prowadzona przez wiele lat polityka rozdawania pieniędzy, jako leczenia trudności Polaków, przestała działać - ocenił Kamil Sobolewski w programie "Biznes. Między Wierszami".

Skończyły się przyjemne skutki alkoholu godzinę po podaniu, a zaczęły się bolesne skutki przyjęcia zbyt dużej ilości alkoholu następnego dnia po podaniu. My dziś przeżywamy kaca wynikającego z rozdawnictwa - dodał.

Jak walczyć z inflacją? Ekspert podaje pomysł

Ekspert uważa, że rząd powinien walczyć z inflacją i postawić na inwestycje oraz wzrost produkcji.

Z perspektywy Kowalskiego, pieniądze mają wpływ na dobrobyt, z perspektywy gospodarki pieniądze służą wyłącznie umownemu podziałowi tego dobrobytu. Celem polityki gospodarczej państwa, które kieruje się interesem obywateli, powinien być wzrost produkcji. Efektem państwowego rozdawnictwa jest inflacja, która odbiera ludziom to, co dało im wcześniejsze rozdawnictwo - podsumował Kamil Sobolewski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić