Naukowcy ostrzegają. Ludzie instalują Tindera, ale jednego nie są świadomi

11

Tinder powstał z myślą o singlach, którzy poszukują drugiej połówki. Ci, którzy korzystają z tej aplikacji, niestety mogą się rozczarować. Naukowcy mówią wprost o negatywnych aspektach popularnej platformy.

Naukowcy ostrzegają. Ludzie instalują Tindera, ale jednego nie są świadomi
Tinder (Adobe Stock, DENYS PRYKHODOV)

Tinder jest najpopularniejszą aplikacją randkową, która pozwala na nawiązywanie kontaktów z osobami znajdującymi się nieopodal. Wyboru potencjalnego partnera dokonuje się na podstawie zdjęć i krótkich opisów. Osoby "nieatrakcyjne" odrzucane są poprzez jeden szybki ruch.

Naukowcy twierdzą, że korzystanie z Tindera wcale nie jest korzystne. Takimi spostrzeżeniami podzielili się badacze z Uniwersytetu Wiedeńskiego, którzy przeprowadzili ankietę wśród 464 młodych użytkowników Tindera. Wyniki eksploracji wskazują na to, że nadmierne "przesuwanie palcem" pogłębia poczucie zwątpienia w siebie i potęguje strach przed dalszym byciem singlem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wersow porzuciła już miłość do mody?

Tinder szkodzi singlom?

Użytkownicy są rozkojarzeni i przytłoczeni liczbą potencjalnych partnerów. "Naukowcy są przekonani, że wątpienie w siebie i oszołomienie są wywoływane przez ekspozycję na oglądanie cudzych profili. Wielu użytkowników przyznało, że rzadko umawia się na randki 'twarzą w twarz' ze swoimi partnerami z Tindera. Częściej decydują się na podtrzymanie relacji online, wymieniając wiadomości" - zauważa radiozet.pl, powołując się na badanie opublikowane na łamach "Telematics and Informatics".

Aplikacje te mają na celu poprawę kontaktu międzyludzkiego, ale zbyt częste "przesuwanie palcem" sprawia, że możesz przegapić tę pożądaną iskrę - podkreśliła główna autorka badania Marina Thomas.

Z badań wynika, że częste korzystanie z Tindera może rozwijać ciągłą potrzebę "przesuwania palcem". Poza tym aplikacja rzekomo sprawia, że ludzie stają się bardziej wybredni w kontekście potencjalnych partnerów. Tinder podobno obniża też samoocenę.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić