Gdzie zrobić zakupy 11 listopada? Jakie sklepy są otwarte 11.11.2022?

3

W piątek 11 listopada wypada Święto Niepodległości. Jest to oczywiście dzień wolny od pracy. Czy mimo to pojawi się szansa na zrobienie zakupów? Podpowiadamy, gdzie można udać się w awaryjnych sytuacjach.

Gdzie zrobić zakupy 11 listopada? Jakie sklepy są otwarte 11.11.2022?
Jeszcze wyższe ceny w sklepach (Pixabay, Alexas_Fotos)

11 listopada obowiązuje zakaz handlu. Jest to równoznaczne z tym, że nie będzie szans na to, by zrobić zakupy w takich sklepach jak Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour, Dino, Kaufland, Lidl czy Netto.

Święto Niepodległości jest bardzo ważnym dniem dla wielu Polaków. Nie brakuje takich, którzy nawet nie myślą o zakupach, a skupiają się przede wszystkim na świętowaniu. Organizowane są rozmaite obchody i inscenizacje historyczne, w których warto brać udział.

Jeżeli nie musisz pilnie robić zakupów, poczekaj do soboty. 12 listopada znów otworzą się sklepy wspomnianych sieci.

W nagłych sytuacjach 11 listopada można udać się do sklepików osiedlowych lub sklepów typu Żabka czy Freshmarket. Przynajmniej część z nich powinna być otwarta. Działać mogą również sklepiki pokroju Carrefour Express.

Kołem ratunkowym mogą okazać się również stacje paliw. Znajdziemy tam m.in. niezbędne produkty spożywcze. Poza tym 11.11.2022 otwarte mogą być lokale gastronomiczne, cukiernie, kawiarnie, a także restauracje i kwiaciarnie.

Czy 13 listopada to niedziela handlowa?

12 listopada pojawi się kolejna szansa na większe zakupy, natomiast dzień później popularne sklepy znów będą zamknięte. To dlatego, że 13 listopada wypada niedziela niehandlowa.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać jeszcze dość długo. Została ona przewidziana dopiero 11 grudnia. Później będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową przed Bożym Narodzeniem - 18 grudnia.

Zobacz także: Paraliż komunikacyjny w Atenach. Tysiące osób utknęło na lotnisku i w porcie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić