Główna wygrana w Eurojackpot dla Polaka. Fiskus zabierze Ślązakowi ponad 20 mln zł

309

Mieszkaniec Śląska zgarnął w loterii EuroJakcpot ponad 200 mln zł. Od tej gigantycznej nagrody trzeba zapłacić równie gigantyczny podatek. W fiskusie już zacierają ręce.

Główna wygrana w Eurojackpot dla Polaka. Fiskus zabierze Ślązakowi ponad 20 mln zł
Poalk wygrał w EuroJackpot ponad 200 mln zł (Adobe Stock, Elżbieta Popczyk)

Polak wygrał 206 550 000 zł w europejskiej loterii EuroJackpot. Z wygranej na pewno ucieszy się polski fiskus. Aż 20,6 mln zł, powędruje do skarbówki. Mieszkaniec Śląska, który wygrał gigantyczne pieniądze, na pewno nie będzie zadowolony z tego, że musi ponad 20 mln zł oddać w ręce urzędników. Urzędnicy za to nie pogardzą na pewno taką kasą.

Podatek za wygraną z EuroJackpot tak jak w przypadku nagród Lotto wynosi on 10 proc. Podatek ten pobiera się ryczałtem. W przypadku wygranej w konkursie lub na loterii nie musimy sami odprowadzać takiego podatku. Państwo z automatu zabierze kasę, bez oglądania się na nas. Na razie nie wiemy nawet, czy najszczęśliwsza osoba w całej Polsce zdaje sobie sprawę ze swojego szczęścia (może akurat to czyta i właśnie sprawdza swój kupon. W takim wypadku gratulujemy).

EuroJackpot to europejska gra losowa. W piątkowym (13.08.) losowaniu wygrana pierwszego stopnia wysokości 45 mln euro (czyli 206 mln zł) trafiła do dwóch krajów: Polski oraz Finlandii. W puli na wygrane pierwszego stopnia przed piątkowym losowaniem było aż 90 mln euro (czyli 410 mln zł).

Zobacz także: Kołodziejczak idzie po władzę. "Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, a podawał rękę"
Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić