Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Mięso z akcyzą? Posłanka ma mocne argumenty

15
Podziel się

Sylwia Spurek ma kolejny pomysł na promowanie ograniczania produkcji i spożycia mięsa. Tym razem wyszła z propozycją objęcia mięsa akcyzą.

Mięso z akcyzą? Posłanka ma mocne argumenty
Posłanka Sylwia SPurek. (YouTube)
bEUrlEad

Sylwia Spurek wyszła z kolejną budzącą kontrowersje propozycją. Jej zdaniem mięso powinno zostać objęte akcyzą. Powodów dla których powinno być wyżej opodatkowane wymieniła kilka.

Papierosy, alkohol i benzyna są opodatkowane akcyzą. Teraz czas na podatek od mięsa. Nie tylko pokryje on koszty leczenia chorób spowodowanych spożywaniem mięsa, ale też koszt szkód środowiskowych - powiedziała "Faktowi" Sylwia Spurek.
bEUrlEaf
Pięć proc. gazów cieplarnianych to branża mięsna. 70 proc . produkcji antybiotyków trafia do hodowli. Branża musi pokrywać koszty, które generuje - tłumaczy europosłanka.

Europosłanka ma nadzieję, że takie rozwiązanie spowoduje spadek spożycia mięsa. Jej zdaniem produkcja generuje ogromne szkody w środowisku. Gdy spadnie liczba jedzących mięso zwolnić będzie musiała też produkcja.

Wzrastające spożycie mięsa zagraża zdrowiu, a jego produkcja jest głównym źródłem degradacji środowiska naturalnego - zauważa Sylwia Spurek.
bEUrlEal

Temat podniesieniu podatku od mięsa był poruszany w Europie już dawno. Choć dla fanów roślinnej diety nie będzie bolesny, tak fani mięsa mają wiele wątpliwości co do pomysłu posłanki Spurek.

Ja nie zabraniam posłance jeść mięsa, palić papierosów czy jeździć samochodem, to może niech ona też nie narzuca innym, jak mają żyć - skomentował Marek Sawicki z PSL dla "Faktu".
Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUrlEaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
i toto było
4 miesiące temu
zastępcą RPO z nadania Bodnara. On też nie mógł być wiele mądrzejszy...
Osa
8 miesięcy temu
A nawozy nie trują? Należy obłożyć akcyza chleb i fasolkę...
Janusz
8 miesięcy temu
Po tej zieleninie takie głupie spurki (nie od sporów )wychodzą
bEUrlEaH
Pozdrawiam
8 miesięcy temu
A może zakazać rozmnażania owego spurek? Co by głupota nie myślnych była rozprzestrzeniana wystarczy pisia.
Fgyuh
8 miesięcy temu
Ten osobnik powinien siedzieć w szpitalu psychiatrycznym, a nie defraudować publiczne pieniądze. Końcówka filmu Replikate jest płętą dumbasów na państwowych stanowiskach i urzędach.
Rwb
8 miesięcy temu
A ja myślę,że pensja posłów powinna być objęta 100% akcyzą a ten pani to nawet 200% bo "genialności" tego pomysłu inaczej nie da się skomentować.
Europejczyk
8 miesięcy temu
Nowa (przed 2001 rokiem uśmiechano się z politowaniem na słowo weganin) wegańska moda/religia narzuca swoją wolę i usiłuje zmuszać innych do zmiany stylu życia pod pretekstem zmian środowiska
Olo
8 miesięcy temu
No niestety dzięki takim wege wycinana jest dżungla amazońska pod uprawy sojowych kotletów.To oni poprzez rozwijanie upraw różnego typu upraw roślinnych niszczą nasze środowisko.Tylko dzięki hodowli zwierząt mogą zjadać ekologicznie hodowane na naturalnym Oborniki itd.
poszukujący
8 miesięcy temu
szukałem na protestach ulubionego słowa opozycji KONSTYTUCJA i znalazłem je głęboko ukryte w tyłkach opozycji i protestujących oraz Walesy
LOU
8 miesięcy temu
Zastanawiam się kto toto wybrał do europarlamentu.Czymże w bezdennym bezsensie pomysłów i poczynań"pięknota"różni się od PiS?
Motyl
8 miesięcy temu
Wyliczcie ile procentowo każda produkcja produktów spożywczych,łącznie z dodatkami powoduje tych gazów cieplarnianych,przemysł odzieżowy,zabawkowy,meblowy i chemiczny,papierniczy,hutniczy i wprowadźcie podatek cieplarniany,który będzie szedł w kierunku technologii eliminujących ten efekt do minimum,a niepotrzebne gałęzie przemysłu polikwidujcie.
Dobre
8 miesięcy temu
Mięso jest najtańszym produktem z którego można przygotować posiłek ,a ta Pani europoseł to ładnie odleciala porównując papierosy i alkohol do mięsa ,że mają akcyzę papierosy i alkohol nie są potrzebne do życia ,ale już pokarm jest więc co z ludźmi uboższymi którzy może i nawet by chcieli ograniczyć spożywanie mięsa ,ale ich i ich rodzin na to nie stać mają umrzeć z głodu czy jeść sam ryż i kasze wogole pomijam fakt tego ,że znów ktoś mi się pcha w moje życie i próbuje mi odgórnie narzucić swoją wolę ,żebym nie jadł mięsa kiedyś nikt nikomu nie narzucał z kim ma iść do łóżka i co ma do gara wsadzić ,a teraz powariowali zwłaszcza w Brukseli.
Dres
8 miesięcy temu
Na sex też chyba ma akcyzę
bEUrlEaz
Ika
8 miesięcy temu
Przepraszam,a produkcja sałaty czy pomidorów zimą w Polsce nie rodzi skutków środowiskowych? Przecież to konieczność grzania non stop. Ludzie od tysięcy lat jedzą mięso, a tej pani się to nie podoba. Ok., spożycie mięsa trzeba nieco ograniczyć, ale akcyzy do tego droga pani nie mieszajmy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić