Groza Brytyjczyków. W McDonald's zabrakło artykułu pierwszej potrzeby

103

W prawie 1300 lokalach McDonald's w Wielkiej Brytanii zabrakło shake'ów i napojów butelkowanych. To skutek m.in. braku rąk do pracy, jaki pojawił się po brexicie - podaje CNN.

Groza Brytyjczyków. W McDonald's zabrakło artykułu pierwszej potrzeby
Zestaw z McDonald's? Tak, ale bez shake'ów i napojów butelkowanych. Taki jest efekt brexitu (Unsplash.com, Brett Jordan)

To niespodziewany efekt brexitu. Spowodowany brexitem brak personelu oraz opóźnienia w łańcuchach dostaw, które pojawiły się w wyniku pandemii, pokrzyżowały plany wielu firm w Wielkiej Brytanii. Problemy te właśnie odczuli klienci sieci McDonald's.

Podobnie jak większość sprzedawców detalicznych, obecnie doświadczamy pewnych problemów z łańcuchem dostaw, które wpływają na dostępność niewielkiej liczby produktów. Napoje butelkowane i koktajle mleczne są tymczasowo niedostępne w restauracjach w całej Anglii, Szkocji i Walii - powiedział rzecznik giganta fast foodów, cytowany przez CNN.

Rzecznik zapewnił jednocześnie, że to problem tymczasowy. Pracownicy McDonald's robią wszystko, aby jak najszybciej przywrócić te pozycje do menu.

Brak shake'ów i napojów to efekt dwóch czynników. Pandemia koronawirusa oraz brexit wywarły ogromną presję na producentów żywności i restauracje, które miały trudności ze znalezieniem wystarczającej liczby pracowników.

Zobacz także: Rynek lodów rośnie. "Dobry lód to co najmniej 5 zł"

Problemy dotknęły nie tylko największą sieć fast food. W zeszłym tygodniu sieć restauracji Nando's zamknęła 45 swoich lokali w Wielkiej Brytanii z powodu braku swojego flagowego dania - kurczaka peri peri.

Do zakłóceń łańcucha dostaw przyczynił się brak kierowców ciężarówek. W Wielkiej Brytanii brakuje około 100 tys. kierowców ciężarówek, z których 20 tys. to obywatele UE, którzy opuścili kraj po Brexicie - podaje Stowarzyszenie Transportu Drogowego.

Brakuje również pracowników w innych częściach łańcucha dostaw żywności. To wszystko przekłada się na braki w zaopatrzeniu brytyjskiej gastronomii.

Autor: ANA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić