o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Luzowanie obostrzeń. Hotele, handel i ogródki restauracyjne zostaną otwarte. Jest data

37
Podziel się

Wszystko wskazuje na to, że w maju czeka nas poluzowanie dotychczasowych obostrzeń. Głos w tej sprawie zabrał minister rozwoju Jarosław Gowin.

Luzowanie obostrzeń. Hotele, handel i ogródki restauracyjne zostaną otwarte. Jest data
Minister Gowin (YouTube)
bESUOClh

O prawdopodobnym poluzowaniu obostrzeń poinformował "Business Insider". Według ustaleń portalu minister rozwoju Jarosław Gowin rozmawiał o tym z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości. Początek odmrażania gospodarki powinien rozpocząć się już 4 maja.

Propozycja luzowania obostrzeń od 4 maja miała wyjść od przedsiębiorców. Zmiany miałyby dotyczyć między innymi otwarcia ogródków restauracyjnych oraz wydanie zgody na pulę 50 proc. miejsc w hotelach. Najprawdopodobniej odmrożenie objęłoby również częściowo handel. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć rząd. Nowe zasady mogą zostać ogłoszone już 28 kwietnia.

bESUOClj
Wicepremier Gowin nie wydawał się zaszokowany naszą propozycją, wysłuchał jej i wydaje się, że będziemy mieli jego wsparcie co do luzowania obostrzeń od 4 maja - dowiedział się nieoficjalnie money.pl.

Na odmrożenie obostrzeń czeka zwłaszcza branża gastronomiczna. To właśnie ta została zamknięta w październiku 2020 roku. Od kilku miesięcy klienci punktów gastronomicznych skazani są na zamawianie jedzenia na wynos. Pod koniec marca na terenie całego kraju zamknięto również hotele oraz galerie handlowe. Poluzowanie obostrzeń byłoby już kolejnym etapem po otwarciu salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

bESUOClp
Zobacz także: Luzowanie obostrzeń? Prof. Anna Piekarska nie pozostawia złudzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESUOClK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Marcin
7 miesięcy temu
Mam nadzieję, że wyborcy ustalą ostatni dzień pracy tego kogoś w Sejmie i to na zawsze. To ten, który lobbuje tzw. paszporty covidowe. Może lepiej numer na ręce jak za starych czasów, co?
tymek
7 miesięcy temu
Chyba i tak nadal będę unikać ogródków. wolę sobie zamówić jedzenie z roomservice z dostawą do domu. Zawsze znajdę tam coś na głoda.
qqqqqq
7 miesięcy temu
2099 zamknięcie
bESUOClL
Nie wierzę
7 miesięcy temu
Morawiecki w TVP info znowu ogłasza koniec pandemii.
czytelnik
7 miesięcy temu
A co tu Gowin ma do otwierania czy zamykania? Co ma do gadania? Mamy przecież jaśnie nam panującego ekonomistę, na stołku ministra zdrowia, od siedmiu boleści i jednego nieszczęścia baaardzo kompetentnego. Nie wolno ministrowi odbierać palmy pierszeństwa. Nie ładnie panie Gowin, nie ładnie.
AAAAAA
7 miesięcy temu
A ten ze wstydu kasuje wpisy.
PIS
7 miesięcy temu
OD 4 maja 2021 stypy, wesela i komunie do 50 osób na wolnym powietrzu.
PIS
7 miesięcy temu
Od 25 października 2021 lockdown w całej Polsce
Przedsiębiorc...
7 miesięcy temu
Postępowanie rodzica z dzieckiem, pójdziesz na dwór jak będziesz grzeczny, a jak nie to Cię zamknę w domu. Metoda kija i marchewki. Tu niema rozmowy rządu z przedsiębiorcą, jak i gdzie słusznie można ewentualnie coś zamykać.
Gostek z PL
7 miesięcy temu
Otwieraj i zamykaj,mój śmiech, kto jest kuty na cztery buty prowadzi swoją działalność oficjalną lub nie. Te komunikaty to dobre są dla bardziej przestraszonych żeby mocniej testować ich wytrzymałość psychiczną i finansową...moja ocena to 8 gwiazdek
Gwarancja????
7 miesięcy temu
Gowin jaką dasz mi pewność, że za miesiąc znów nie zamknicie gospodarki? Pytam się bo chce zainwestować w towar i reklamę.
Niepewne jutr...
7 miesięcy temu
Kto to będzie otwierał? Człowieku połowa firm z tej branży się zamknęła, a druga połowa to rozważa. Co myślicie że nowi założą firmy i będą działać? Nie w tym kraju i przy obecnych rządach.
Suweren
7 miesięcy temu
Gowin wstydzi się ciebie kraj.
bESUOClD
Oog
7 miesięcy temu
Chcieliście powstrzymać rozprzestrzenianie to trzeba było zamknąć raz a porządnie. Woleliście zamykać lasy pod wycinki. Teraz to się możecie cmoknąć. Sowiety pisowskie mają w tyle zarówno swój proletariat tak samo jak i normalnych ludzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić