o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KRO
|

Ile "Ekipa" zarabia na lodach? Kwota oszałamia

60
Podziel się

Szał z lodami "Ekipa" doświadczył już chyba każdy rodzic w Polsce. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania nawet producenta, który musiał w znaczący sposób zwiększyć produkcję. A ile sama "Ekipa Friza" mogła zarobić na lodach?

Ile "Ekipa" zarabia na lodach? Kwota oszałamia
Lody "Ekipa" podbijają serca nastolatków. To produkt związany z youtbuerem Frizem (na zdjęciu). (YouTube.com)
bEryeVvp

Polacy wykupują lody "Ekipa" na pniu. Na lokalnych grupach i forach zrzeszających mieszkańców rodzice podpowiadają sobie, w których sklepach udało im się nabyć ostatnie sztuki sorbetów. Zaskoczenia w rozmowie z money.pl nie krył Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu w firmie PPL Koral, która jest producentem lodów.

Szał na lody "Ekipa" przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - lody sprzedają się co najmniej 300 proc. lepiej, niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy - tłumaczył Piotr Gąsiorowski.

Producent ma zamówienia na lody "Ekipa" na miesiąc wprzód. Koral, by sprostać popytowi, uruchomił dodatkową linię produkcyjną. Na stronie Ekipaholding.pl natomiast czytamy, że firma z Nowego Sącza chce wytwarzać nawet 1 milion sztuk lodów na dobę.

bEryeVvr

Ile zatem Ekipa youtubera Karola "Friza" Wiśniewskiego zarabia na lodach? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba ustalić dwie rzeczy: ile sztuk sorbetów udało się sprzedać, a także jaki procent od sprzedaży trafia na konto Ekipy.

Piotr Gąsiorowski nie podaje O2, ile sztuk lodów udało się sprzedać. Zasłania się tajemnicą handlową. Z pomocą przychodzi Paweł Swinarski z kanału na YouTube "Dla Pieniędzy". Podał, że w dniu otwarcia miało sprzedać się ponad 1 mln sztuk sorbetów. Taką informację miał mu przekazać Łukasz Wojtyca, lepiej znany jako "Wujek Łuki". To menedżer i opiekun Friza oraz Ekipy.

Czytaj też:

bEryeVvx

Łukasz Wojtyca wskazał również, że Ekipa otrzymuje kilka procent od każdej sprzedanej sztuki. Nie sprecyzował jednak ile. Wiadomo jednak, że jeden sorbet kosztuje w detalu 2 zł. Można więc pokusić się o pewne wyliczenia.

Przy założeniu, że od każdego loda sprzedanego za 2 zł do Ekipy trafia 5 proc. od sprzedaży (czyli 10 gr), a dziennie sprzedaje się 1 milion sztuk lodów, to na konta youtuberów każdej doby trafia 100 tys. zł ze sprzedaży sorbetów. Miesięcznie zatem daje to 3 mln zł.

A co, jeżeli ten procent jest mniejszy? Przypuśćmy, że mówimy o 2 proc. (4 gr). W takim wypadku dziennie Ekipa na swoich lodach zarabia 80 tys. zł, a po 30 dniach - 2,4 mln zł.

W przypadku 8-procentowego zysku (16 gr od sztuki), "Friz" i jego przyjaciele dziennie zarabiają 160 tys. zł, a miesięcznie - 4,8 mln zł.

bEryeVvy

Dane firmy NielsenIQ wskazują, że rynek lodowy w Polsce stale rośnie. W zeszłym roku jego wartość sięgnęła poziomu 2,5 mld zł.

Zobacz także: Majówka na świeżym powietrzu. "Przed nami okres testowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEryeVvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Dominik
2 tyg. temu
2% = 2,4 miliona 8% = 4,8 miliona XDDDD
Grzesiek
2 miesiące temu
Jakim cudem przy 2% zysku wam wychodzi miesięcznie 2,4 miliona a przy 8% miesięcznie 4,8. Ktoś tu chyba liczyć nie umie
(...)
2 miesiące temu
te lody som pyszne
bEryeVvT
GrzesKot
2 miesiące temu
XDS
Marek towarek
3 miesiące temu
Świat idzie do przodu i teraz biznes przenosi się do social mediów. Ekipa to nie żadni oszuści i nieroby, tylko cwana grupka co zamiast narzekać jak wy, to nieźle się ustawiła. Problemem są jedynie ci, którzy ich oglądają i ślepo za nimi podążają.
miccom
3 miesiące temu
Przy tak wysokiej popularności programów typu Szpital, Zdrady, Dlaczego ja i inne tego typu bzdury- nie dziwię się że te lody zdobyły taką popularność :) Cieszę się że w moich młodzieńczych latach wystarczyła kolorowa woda w woreczku :)
nie ważne
3 miesiące temu
te komentarze to dno, co nie umiecie sobie poradzić z tym że ktoś osiągnął w życiu odniósł sukces
Młody grzyb
3 miesiące temu
Żal wam stare grzyby coś ściska bo musicie robić za 3 tys a tu młodych chca oglądać i jeść ich produkt
Dodo
3 miesiące temu
jaki system edukacji taka młodzież o starych nie wspomnę...
Hahaha
3 miesiące temu
Stary numer!!! Pamiętacie jak baca sprzedawał psa za milion? I sprzedał. Za dwa koty po 500 tysięcy. Tylko, że tu frajerzy naprawdę płacą złotówkami.
Marek_M
3 miesiące temu
Co za nieuk matematyczny. Przy prowizji 8% zarabia mniej niż przy 5% ! Potrafił dobrze policzyć tylko dla 10 groszy. Porażka !
Uiuuuu
3 miesiące temu
"rodzice podpowiadają sobie, w których sklepach udało im się nabyć ostatnie sztuki sorbetów." Kochani rodzice, może lepiej podpowiadac sobie, jak wytłumaczyć dziecku głupotę tego zachowania.
Jaroi
3 miesiące temu
Mam w domu nastolatka i dopiero teraz się diwiedziałem że jakiś fryc a może płaczek istnieje. A dziecko mówi że te całe lody to zwykły kaktus jakimś szajsem obsypany samo zdrowie zero chemii. DNO
bEryeVvL
BartG
3 miesiące temu
Wyliczenia godne wyników nauczania zdalnego. Milion razy 10gr=100 tysięcy, ale milion razy 4 grosze, to już 80 tysięcy dziennie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić