aktualizacja 

Ile pieniędzy dać na komunię? Poniżej tej sumy schodzi mało kto

315

Powoli zbliża się okres pierwszokomunijny. Niektóre osoby już dostały zaproszenia na takie uroczystości. Część z nich pewnie od razu zaczęła się zastanawiać, ile będzie trzeba włożyć w kopertę.

Ile pieniędzy dać na komunię? Poniżej tej sumy schodzi mało kto
Pierwsza komunia święta (Pixabay)

"Gazeta Pomorska" donosi, że średnio do koperty na pierwszą komunię Polacy wkładają od 300 do 500 zł. Są jednak i tacy, którzy deklarują, że dadzą przeszło 1000 zł. Podobnie sprawa wygląda ze środkami przeznaczanymi na komunijne prezenty.

Sporo na pierwszą komunię dają m.in. chrzestni. Tutaj mamy przedział od 500 do 1500 złotych. Dziadkowie dają natomiast od 400 do 500 zł.

Od członków bliższej rodziny dziecko dostaje zazwyczaj 400-500 zł. Dalsza rodzina i pozostali goście zwykle dają 100-300 zł. Często natomiast rezygnują z kopert i stawiają na jakieś drobne prezenty.

Jaki prezent na pierwszą komunię?

Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że dawanie dziecku pieniędzy to przesada. Wobec tego rezygnują z kopert i wręczają prezenty, np. łańcuszki, kolczyki, zegarek.

Oczywiście z mody nie wychodzą takie prezenty jak rowery czy telefony komórkowe. Niektórzy kupują również tablety, laptopy czy konsole do gier. Ostatnio modne stały się również hulajnogi elektryczne.

Zobacz także: Joe Biden w Polsce. Jaki jest cel wizyty?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić