Jak wybierać i rezerwować najlepsze wakacje za granicą?

4

Wakacje za granicą nie muszą się wiązać się z wydawaniem fortuny. Udany urlop za granicą można zaplanować w rozsądnej cenie, jeśli wykorzystamy doświadczenia innych osób. Jak zorganizować najlepsze wakacje za granicą?

Jak wybierać i rezerwować najlepsze wakacje za granicą?
Jak wybierać i rezerwować najlepsze wakacje za granicą? (Pixabay, Pixabay)

Wakacje za granicą coraz częściej są pod względem ceny porównywalne do wakacji w kraju. Zagraniczne wakacje w ciepłych i popularnych krajach, takich jak Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Portugalia czy Bułgaria, mają tę przewagę, że gwarantują dobrą pogodę. Wiele osób woli zaplanować wcześniej wakacje za granicą w korzystnej cenie i nie martwić się o to, czy w terminie wyjazdu nie będzie akurat przez tydzień padał deszcz. Zorganizowanie wakacji za granicą, czy zakup konkretnej wycieczki, może być niekiedy dość czasochłonne, dlatego warto wiedzieć, jak się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę i kiedy najlepiej jest to zrobić.

Tanie wakacje za granicą

Tanie wakacje za granicą to marzenie wszystkich z nas. Dobra wiadomość jest taka: biorąc pod uwagę kilka czynników można zaplanować wyjazd w bardzo korzystnej cenie. Przede wszystkim należy zacząć od wyboru miejsca, które nie należy do najdroższych. Stosunkowo tanią destynację można znaleźć porównując ceny noclegów, dojazdu i jedzenia. Następnie warto polować na wszelkie promocje i okazje, szczególnie w aspekcie środków transportu. Często linie lotnicze mają oferty specjalne na wyjątkowe okazje oraz rozmaite promocje. Można także sprawdzić, czy taniej nie wychodzi poruszanie się innym środkiem transportu niż samolot, np. pociągiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roksana Węgiel planuje iść na studia? "Szkoła mi trochę przeszkadza"

Najtańsze wakacje za granicą - noclegi

Kolejnym elementem, na którym można zaoszczędzić, jest nocleg. W tym przypadku dobrze jest rozeznać ceny hoteli i porównać je z cenami w pensjonacie oraz hostelu. Skutecznym sposobem na oszczędzenie jest też wynajęcie mieszkania lub pokoju poprzez portal Airbnb (platformę internetową umożliwiającą wynajem lokali od osób prywatnych).

Najtańsze wakacje za granicą - jedzenie

Na końcu należy wspomnieć o odżywianiu. Jedząc wszystkie posiłki w restauracjach na jedzenie trzeba przeznaczyć zdecydowanie dużą sumkę. Korzystnie cenowo wychodzi samodzielne przygotowywanie niektórych posiłków czy przekąsek. Można np. obiad jeść w restauracji, a śniadanie i kolację przyrządzać we własnym zakresie z produktów zakupionych w sklepie.

Wakacje z dziećmi za granicą

Planując wakacje z rodziną, bardzo istotnym elementem jest zbadanie potrzeb wszystkich członków rodziny. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku rodzin z dziećmi w mocno zróżnicowanym wieku. Jeśli wyjazd ma być odpowiedni dla rodziców z 5-letnim dzieckiem i 15-letnim nastolatkiem, to każdy z nich będzie miał inne potrzeby. Wybór miejsca będzie zatem kluczowy, dlatego warto to zawczasu przemyśleć, określając od razu budżet na wyjazd. Znając sumę, którą można przeznaczyć na wakacje i cele każdego z podróżujących, łatwiej będzie dopasować destynację, bazę noclegową i rodzaj transportu, a także atrakcje odpowiednie do warunków pogodowych.

Wakacje za granicą z dziećmi

Wakacje za granicą z dziećmi można również zaplanować korzystając z pomocy wyspecjalizowanych w tym zakresie biur podróży. Biura podróży mają gotowe oferty dla rodzin z dziećmi, uwzględniające atrakcje dla dzieci, takie jak aquaparki, baseny dla dzieci, aktywności sportowe, animacje czy klubiki dla maluchów. Z pewnością dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z opiniami innych turystów, którzy już byli na urlopie w danym miejscu.

Najlepsze wakacje za granicą

Najlepsze wakacje za granicą powinny być dopasowane do naszych potrzeb. Jedni zdecydują się na aktywne zwiedzanie, przemieszczanie się po różnych miejscach, spanie w rozmaitych lokalizacjach i podróżowanie różnymi środkami transportu. Inni zaś wolą relaks na plaży lub w hotelowym basenie; marzeniem dla nich będzie spędzenie 10 dni wygrzewając się na słońcu. Szukając zatem wymarzonych wakacji, zacznijmy od określenia swoich potrzeb, a dopiero potem wyszukajmy promocyjnych ofert cenowych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić