PayPal - co to jest i jak założyć konto?

2

Paypal to system służący do płatności w sieci. Jest darmowy, prosty w obsłudze i bezpieczny, dzięki czemu każdy chętnie korzysta z niego w codziennym życiu. Jak działa i w jaki sposób można założyć konto?

PayPal - co to jest i jak założyć konto?
PayPal - co to jest i jak założyć konto? (Pixabay)

Co to jest PayPal?

PayPal jest dla osób kupujących bezpłatnym systemem płatności dokonywanych za pośrednictwem Internetu.

Ze względu na to, że system zapewnia wysokie bezpieczeństwo podczas zakupów, stał się on bardzo popularny na całym świecie. Jego atutem jest też łatwość w obsłudze - obsługuje się go wręcz intuicyjnie. Założenie konta dla nowego użytkownika nie jest skomplikowane i w znacznej części zautomatyzowane. Działa na większości platform i jest obsługiwany przez każdy system operacyjny - zarówno na komputerze, telefonie czy smartfonie.

Ogromną zaletą systemu jest jego szeroki zasięg - jest dostępny na całym świecie. Konto udostępnione przez PayPal daje możliwość płacenia na wielu zagranicznych rynkach (ponad 200), a także w 25 walutach. Przewalutowanie przy takich transakcjach dokonuje się automatycznie, co jest dużym uproszczeniem (liczone po kursie ustalonym przez serwis).

Poza tym, wśród funkcjonalności PayPal wymienia się możliwość wysłania prośby o przelanie pieniędzy na saldo konta PayPal (tak zwane zażądanie płatności) lub o organizację zbiórki, czyli udostępnienie możliwości przelania środków na konto PayPal innemu użytkownikowi Internetu. Jeśli korzystasz z systemu, możesz również obsługiwać faktury elektroniczne, które wystawiono bezpośrednio na koncie użytkownika.

Paypal - jak działa?

Funkcjonowanie PayPala można porównać do wirtualnego portfela. Jednak aby z niego korzystać trzeba najpierw założyć konto i naładować je własnymi środkami - jeśli chce się dokonać zakupów. Podczas kolejnych zakupów nie trzeba już podawać ponownie swoich danych, co zmniejsza ryzyko podczas realizacji transakcji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie podczas zakupów internetowych - szczególnie w przypadku, gdy nie możemy potwierdzić wiarygodności odbiorcy. Do konta PayPal można podpiąć również kartę kredytową lub debetową.

Jak założyć PayPal?

Założenie konta w systemie PayPal jest bardzo proste. Dzięki temu użytkownicy tak chętnie korzystają z tego rozwiązania podczas zakupów. Założenie konta zajmuje dosłownie kilka minut i odbywa się w kilku krokach. Na stronie PayPal należy wybrać opcję "Załóż konto" i wybiera się konto osobiste lub konto firmowe. Następnie trzeba postępować zgodnie z instrukcją. Korzystanie w pełni z konta wymaga jeszcze uaktywnienia, poprzez potwierdzenie swojego adresu e-mail. Każdy adres e-mail może być jednocześnie przypisany tylko do jednego konta w systemie PayPal.

Zobacz także: Nawet 80 proc. Polaków kupuje prezenty przez internet. To czas żniw dla cyberprzestępców
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić