Ale kasa! Taką emeryturę będzie miała teraz Krystyna Pawłowicz

911

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz dostanie w marcu podwyżkę emerytury z racji waloryzacji rent i emerytur. "Super Express" wyliczył, o ile wzrosną świadczenia sędzi Trybunału Konstytucyjnego.

Ale kasa! Taką emeryturę będzie miała teraz Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz, była posłanka PiS dostanie w marcu podwyżkę emerytury z racji waloryzacji rent i emerytur. (PAP)

Krystyna Pawłowicz pobiera wynagrodzenie jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego, ale również od 2012 roku otrzymuje świadczenia emerytalne z ZUS. W marcu była posłanka PiS może dodatkowo liczyć na podwyżkę, gdyż nastąpi waloryzacja rent i emerytur.

Wyniesie ona 4.24 proc, czyli pobierając emeryturę w wysokości 1500 zł, po waloryzacji wzrośnie ona do 1563 zł. Ile od marca emerytury będzie otrzymywała Krystyna Pawłowicz?

W oświadczeniu majątkowym za 2018 r. Krystyna Pawłowicz napisała, że co miesiąc pobiera 4514 zł emerytury. Od tego czasu sędzia TK dostała już dwa razy podwyżkę świadczeń w 2019 i 2020 roku.

Waloryzacja rent i emerytur w ubiegłych latach wynosiła 2,86 i 3,56 proc. Jak wylicza "Super Express", daje to 4808 zł emerytury, które sędzia TK otrzymywała do teraz.

W marcu br. po kolejnej podwyżce emerytura byłej posłanki PiS przekroczy 5 tys. i dokładnie będzie wynosiła 5012 zł - podaje "Super Express". W skali roku Krystyna Pawłowicz tylko ze świadczeń emerytalnych otrzyma ponad 60 tys. złotych.

Zobacz także: Krystyna Pawłowicz w hotelu. Polityk wyrozumiały dla sędzi TK
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić