o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Ale kasa! Taką emeryturę będzie miała teraz Krystyna Pawłowicz

607
Podziel się

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz dostanie w marcu podwyżkę emerytury z racji waloryzacji rent i emerytur. "Super Express" wyliczył, o ile wzrosną świadczenia sędzi Trybunału Konstytucyjnego.

Ale kasa! Taką emeryturę będzie miała teraz Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz, była posłanka PiS dostanie w marcu podwyżkę emerytury z racji waloryzacji rent i emerytur. (PAP)
bDYkeDtx

Krystyna Pawłowicz pobiera wynagrodzenie jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego, ale również od 2012 roku otrzymuje świadczenia emerytalne z ZUS. W marcu była posłanka PiS może dodatkowo liczyć na podwyżkę, gdyż nastąpi waloryzacja rent i emerytur.

Wyniesie ona 4.24 proc, czyli pobierając emeryturę w wysokości 1500 zł, po waloryzacji wzrośnie ona do 1563 zł. Ile od marca emerytury będzie otrzymywała Krystyna Pawłowicz?

bDYkeDtz

W oświadczeniu majątkowym za 2018 r. Krystyna Pawłowicz napisała, że co miesiąc pobiera 4514 zł emerytury. Od tego czasu sędzia TK dostała już dwa razy podwyżkę świadczeń w 2019 i 2020 roku.

Waloryzacja rent i emerytur w ubiegłych latach wynosiła 2,86 i 3,56 proc. Jak wylicza "Super Express", daje to 4808 zł emerytury, które sędzia TK otrzymywała do teraz.

W marcu br. po kolejnej podwyżce emerytura byłej posłanki PiS przekroczy 5 tys. i dokładnie będzie wynosiła 5012 zł - podaje "Super Express". W skali roku Krystyna Pawłowicz tylko ze świadczeń emerytalnych otrzyma ponad 60 tys. złotych.

bDYkeDtF
Zobacz także: Krystyna Pawłowicz w hotelu. Polityk wyrozumiały dla sędzi TK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYkeDua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(607)
katpisowski
2 miesiące temu
niedlugo sie to jej skonczy i za wprowadzanie ustroju totalitarnego wraz z Kaczorem straci cala emeryture na podstawie Ustawy o depisyzacji i bedzie otrzymywac tylko zasilek w wysokosci 800 zl.
pisarek
2 miesiące temu
Wawelczyki. Niestety ,trzeba jasno stwierdzić ,że opisałeś właśnie dosadnie zachowania przegranych a swoją wylaną żółcią chcesz nasączyć PIS.Co za hipokryzja.
Babcia
2 miesiące temu
Kryśka, każ podwyższyć progi podatkowe, bo ci niedługo emeryturę zechla podatek (teraz to się nazywa składka)
bDYkeDub
Wiesiek J
2 miesiące temu
oJ OZENIE SIE Z NIA. Krysiu WYJDZIESZ ZA MNIE ZA MAZ ? KOCHAM CIE, oj i ta kaska , oficialnie a tak po cichu, oj domyslam sie .
Wasz Bolo
3 miesiące temu
Czołem nikczemne zazdrośniki!!! Taką emeryturę jak Ona ma w Polsce około 320 000 osób. A wy co? Kamieniami w szkołę się rzucało?
Władek
3 miesiące temu
Co to za emerytura Wałęsa ma 6 tysi i narzeka że nie może wyżyć a wybiórcza pisze o tak marnej emeryturze Pawłowicz też to lichwiarska emerytura.
dziadyga
3 miesiące temu
do czasu jak się zmieni opcja rządząca
arabn
3 miesiące temu
Wybitny prawnik, nauczyciel akademicki nie zasłużył na taką emeryturę?
3333
3 miesiące temu
A może ESO zechciało by przedstawić jakie emerytury i jaki dorobek mają sędziowie i dygnitarze z czasu okupacji rosyjskiej, zwanej potocznie komuną? Warto by wiedzieć czy piszący o pani Pawłowicz nie są przypadkiem potomkami tych sędziów i dygnitarzy?
wada
3 miesiące temu
Ustawę o zmniejszeniu emerytur i rent dla członków PiS uchwali się w jedną noc, więc wszystkich Kaczyńskich i Pawłowicz zrówna się z minimalną krajową. A powodów nie trzeba nawet mocno szukać - działanie na szkodę PAŃSTWA POLSKIEGO. Już szykuję projekt.
Biznesmen
3 miesiące temu
Oby na tej emeryturce długo nie pociągnęła jako seniorka z wieloma chorobami współistniejącymi.
GOSC
3 miesiące temu
A za co ?????
przeciwniczka
3 miesiące temu
Nie żałujcie dla niewiasty - przecież nawet dwa razy tyle oraz jeżdżenie do SPA RAZEM z fagasami z ochrony ani trochę nie poprawi jej facjaty
bDYkeDtT
tyija
3 miesiące temu
Nie pocieszy się nimi za długo... sprawiedliwość dopadnie każdego.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić