BOB| 

Janusz Palikot święci sukcesy w branży alkoholowej. Nowe plany robią wrażenie

18

Manufaktura Piwa Wódki i Wina, do której należy m.in. Tenczyńska Okovita okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlatego już teraz Janusz Palikot ogłosił plany na najbliższą przyszłość.

Janusz Palikot święci sukcesy w branży alkoholowej. Nowe plany robią wrażenie
Janusz Palikot ma się czym pochwalić (Facebook)

Janusz Palikot po raz kolejny udowadnia, że na biznesie zna się bardzo dobrze. To on jest prezesem Manufaktury Piwa Wódki i Wina oraz spółki Tenczyńska Okovita. Produkowane przez nie alkohol cieszy się dużym zainteresowaniem, czego efektem są świetne wyniki finansowe.

Manufaktury Piwa Wódki i Wina z ambitnymi planami

Plany na najbliższą przyszłość są ambitne. Palikot zdradził, że jednym z nich jest wejście na giełdę. Szczegóły jednak nie są jeszcze znane.

Planujemy na przełomie III i IV kw. wejście na parkiet. Jeszcze nie wiemy, jaka będzie ostateczna struktura, czy to będzie wejście Manufaktury, a potem wniesienie spółek, czy będzie połączenie spółek i wniesienie jednocześnie. Trwają rozmowy z domem maklerskim. W ciągu miesiąca podamy szczegóły tego procesu - mówi prezes Manufaktury i Okovity.

Na tym jednak nie koniec. Tenczyńska Okovita w marcu ruszy z emisją crowdfundingową. Celem będzie zebranie 4,4 mln zł. Pieniądze od inwestorów zostaną przeznaczone na rozbudowę dotychczasowych projektów, ale także rozpoczęcie produkcji własnej whisky.

Spółka chce także wejść na rynek azjatycki. Palikot zdradził także, że jego spółka zapisze się w historii.

Warto dodać, że w tym roku nasi dotychczasowi inwestorzy otrzymają zaliczkę na poczet dywidendy. Wypłacimy ją jako pierwsza spółka w Polsce, która wsparła się finansowaniem z crowdfundingu udziałowego - przyznaje.
Zobacz także: Janusz Palikot o depenalizacji niewielkich ilości marihuany
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić