To dlatego nie chudniesz! Spowalnia spalanie tłuszczu o 73 proc.

192

Spowalniają metabolizm, podnoszą cholesterol i powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. To prawdziwe bomby, które natychmiast trzeba wyrzucić ze swojego jadłospisu.

Picie alkoholu spowalnia metabolizm
Picie alkoholu spowalnia metabolizm (Getty Images)

Rafinowane ziarna

Jeżeli chcemy zadbać o swoją sylwetkę to chleb, makaron lub pizza nie powinny być stałymi elementami naszego jadłospisu. Gluten, skrobia i kwas fitynowy w dużych ilościach mogą mieć negatywny wpływ na nasz metabolizm. Naukowcy wzięli pod lupę zdolność organizmu do trawienia ziarna i okazało się, że ziarno rafinowane jest najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Proste węglowodany takie jak: biały makron, białe pieczywo i biały ryż, powodują wzrost cukru we krwi, czego efektem jest odkładanie się tłuszczu w organizmie.

Alkohol w dużych ilościach

Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych także może mieć negatywny wpływ na nasz metabolizm. Jak się okazuje, alkohol w dużych ilościach spowalnia spalanie tłuszczu o 73 proc. Gdy pijemy za szybko, w naszym organizmie powstaje acetaldehyd, który negatywnie wpływa na nasz układ pokarmowy. W tym przypadku spożywane przez nas kalorie nie są spalane, ponieważ organizm traci energię na pozbywanie się toksyn.

Margaryna i miksy tłuszczowe

Margaryna oraz miksy tłuszczowe zawierają szkodliwe tłuszcze trans, więc spożywanie ich zamiast masła nie jest dobrym wyborem jeżeli chcemy schudnąć lub utrzymać swoją aktualną masę ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Wake Forest przeprowadzili badania na zwierzętach w celu sprawdzenia wpływu spożywania tłuszczów trans na masę ciała. U grupy zwierząt z dietą, w której występowały tłuszcze trans, odnotowano większy wzrost masy ciała niż u osobników, które żywiły się jednonienasyconymi tłuszczami.

Mrożone jedzenie

Mrożone jedzenie nie zawiera dużej ilości tłuszczu i kalorii, jednak ma w swoim składzie elementy spowalniające metabolizm. Tego typu żywność zawiera cukier, sól i tłuszcze ukryte w uwodornionych olejach. Opakowania, w których przechowuje się te artykuły także nie są korzystne dla naszego organizmu, ponieważ wiele z nich zawiera BPA. Tym skrótem określa się szkodliwe chemikalia, które mają związek z zaburzeniami metabolicznymi i wzrostem masy ciała.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić