Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Jest porozumienie w sprawie CETA

28
Podziel się:

Belgijski region Walonia, który dotychczas blokował porozumienie Unii Europejskiej z Kanadą w sprawie umowy CETA, wycofał sprzeciw.

Jest porozumienie w sprawie CETA
(Getty Images)

Belgijskie regiony wypracowały wspólne stanowisko. Doszły do porozumienia, które ma wyjaśnić wszelkie obawy dot. importu żywności i sposobu rozstrzygania sporów, co budzi najwięcej kontrowersji spośród wszystkich zapisów CETA. Rząd Belgii potrzebował zgody każdego regionu, inaczej nie mógłby ratyfikować unijnej umowy - informuje TVN24 BiS.

Czym jest CETA? To umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą, wynegocjowana przed dwoma laty. Dzięki niej zniesione zostaną wszelkie cła i bariery utrudniające dotychczasowy handel EU z Kanadą. Jej przeciwnicy twierdzą, że skutkiem zawarcia porozumienia będzie zalew europejskiego rynku genetycznie modyfikowaną żywnością, masowe zwolnienia w dziesiątkach firm wypartych przez konkurencję zza Oceanu, a także zniszczenie rolnictwa Starego Kontynentu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
mko
6 lat temu
No w koncu bedzie mozna smacznie zdrowo zjesc.I co najwazniejsze bedzie tanio i duzo.
good Job!
6 lat temu
good Job Canada and Belgium!!!
mile
6 lat temu
PIS sprzedał interesy Polaków za batalion wojska w Suwałkach. Tak przekłada się nienawiść Kaczyńskiego do Rosji na dobro Ojczyzny.
rozwazny
6 lat temu
Umowa umowa nic nam nie grozi przecież to klienci decydują co kupować a nie dostawcy. Bedziemy kupowac nasze rodzime produkty to nasze rolnictwo nie zaginie.
mile
6 lat temu
My musimy w swoich produktach wysokich norm i standardów a oni mogą produkować byle co bez zachowania podstawowych norm.
bomla
6 lat temu
A mialam nadzieję że Belgia się nie da zastraszyć! To koniec!!!! Widziałam filmy o tym jak funkcjonuje rolnictwo kanadyjskie i jakie to ma konsekwencje dla ludzi, ich zdrowia i klimatu...Brrr
j.jan
6 lat temu
Ja bedac w Stanach a kanada to tkie stany jezeli chodzi o żywnosc, to bym takiego"swinstwa " jak tam jadaja nigdy do europy nie pozwolił sprowadzać. Zreszta starczypopatrzeć na osoby w Stanach jacy to grubasy. A chce powiedziec iz to nie ich wina tylko produktów które nie maja naturalnych składników.
człowiek
6 lat temu
ludzie juz nie wyjda na ulice !dlaczego?? a dlaczego 10 esessmanow pilnowało tysiace więzniów ? byli zatruci i wszystkim im zwisało to samo jest teraz !!!!!!!!
polak
6 lat temu
co sie ku..wa dziwicie przecież pomyślcie za co? kogo? ruda małpa rządzi w jaszczurowym parlamencie Uni ?? pissiory to tylko inne koszulki.!!!!!!!!
Yaki
6 lat temu
Nie dość, że trują nas aluminium z powietrza to jeszcze teraz GMO! Makabra!!!
O...
6 lat temu
To nie jest żadna umowa o wolnym handlu tylko młot na narodowe interesy poszczególnych państw Unii! Interes to mają firmy amerykańskie z Kanady! Zaczynam już pojmować co przyrzekł zydom niby nasz prezydent!
gość
6 lat temu
PIS ZDRADZIŁ - nie może to być zapomniane!
m
6 lat temu
no i bedziemy wpieprzac amerykanskie chemikalia
gmo
6 lat temu
ciekawe co wynegocjowali Beldzy dla siebie dodatkowo , bo tak bez dokładki to by się nie zgodzili , trzeba przyznać ,że obawy co do żywności i koncernów są słuszne , pytanie jakie warunki POLACY podpisali i czy ktoś ten dokument przeczytał w całości i w jakim języku jest napisany bo ,może być tak ,że w trakcie realizowania umowy wyjdzie wiele problemów , bo nie wiadomo co w umowie tak naprawdę jest , powinni nad tym dokumentem pracować prawnicy którzy biegle władają językiem i znają prawo kanadyjskie i Unii europejskiej bo potem odwrotu nie będzie. Ja tam uważam ,że żywność mamy swoją dobrą i koncerny też nam nie potrzebne , GMO , i Kanada ma interes żeby wepchnąć się na rynek europejski i unia powinna stawiać mądre warunki a nie brać co łaska ,Kanada chce swoje GMO pchać do nas a od nas co wezmie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić