Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Kaczyński obiecał podwyżki. Miażdżąca opinia Polaków [BADANIE]

699
Podziel się:

Według doniesień medialnych Jarosław Kaczyński na zamkniętym posiedzeniu klubu PiS obiecał podwyżkę parlamentarzystom i członkom rządu. W tej chwili posłowie zarabiają średnio 10,5 tys. zł brutto. A ile powinni zarabiać według Polaków?

Kaczyński obiecał podwyżki. Miażdżąca opinia Polaków [BADANIE]
Jarosław Kaczyński miał obiecać parlamentarzystom podwyżkę (Getty Images)

Jarosław Kaczyński miał obiecać podwyżki dla parlamentarzystów. Prezes PiS miał to zrobić na zamkniętym posiedzeniu klubu PiS w Przysusze. Zapowiadana przez Kaczyńskiego podwyżka dla parlamentarzystów i członków rządu ma znaleźć się w projektach ustaw wdrażających Polski Ład. Ustalenia dziennikarzy o szykowanych podwyżkach potwierdził poseł PiS Waldemar Andzel.

Ile w tej chwili zarabiają politycy? Sejm podaje, że uposażenie posła wynosi dokładnie 8 016,70 zł brutto, a do tego należy dodać dietę poselską w wysokości 2 505,20 zł, co daje w sumie 10 521,90 zł brutto.

Jednak niedawna kontrola NIK wykazała, że przeciętne uposażenie poselskie to tak naprawdę 9 395,8 zł. Z kolei przeciętne uposażenie senatorów wynosiło 9 205,4 zł.

Kaczyński obiecał posłom podwyżki. Polacy mają na ten temat swoje zdanie

Nieważne, o ile zwiększy się pensja polityków, badani są przeciwni podwyżce. Aż 88 proc. osób, które wzięły udział w badaniu o2.pl na panelu Ariadna, sprzeciwia się zapowiadanej podwyżce pensji polityków.

Ile powinni miesięcznie zarabiać polscy parlamentarzyści?

Ile powinni zarabiać parlamentarzyści? Według badanych o wiele mniej niż obecnie. 37 proc. pytanych uważa, że politycy powinni zadowolić się miesięczną pensją poniżej 5 tys. zł brutto miesięcznie. Niewiele mniej, bo 36 proc. respondentów, sądzi, że zarobki na poziomie od 5 do 7,5 tys. zł brutto miesięcznie to rozsądny pomysł.

Zarobki parlamentarzystów na poziomie 7,5-10 tys. zł brutto miesięcznie popiera 19 proc. badanych. Podwyżkę pensji parlamentarzystów zaakceptowałaby więc zdecydowana mniejszość respondentów: tylko 6 proc. badanych uważa, że posłowie powinni zarabiać do 15 tys. zł miesięcznie, a 2 proc. pytanych przyznałoby parlamentarzystom powyżej 15 tys. zł brutto.

Temat podwyżek pensji polityków pojawił się przed rokiem. W czasie kryzysu wywołanego pandemią posłowie przegłosowali projekt ustawy podnoszący im uposażenia. Po fali krytyki, z jaką musieli zmierzyć się zwłaszcza opozycyjni politycy, Senat zdecydował o odrzuceniu ustawy. Nawet z tą podwyżką polscy posłowie pozostawaliby jednymi z najbiedniejszych w Europie.

Nota metodologiczna:

Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1082 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Termin realizacji: 25-28 czerwca 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(699)
Wolna Polska
10 miesięcy temu
You Tube takie rzeczy robi bo jawnie dostaje na to przyzwolenie.Gdyby propolski rząd był to by jawnie i stanowczo powiedział że jak nie zaprzestaniecie swoich komunistycznych praktyk to zostaniecie ograniczeni albo wyłączeni i dostali by po kieszeni, ale czego się spodziewać bo polskojęzycznych w sejmie.Katolików można opluwać,besztać uczucia religijne i obrzucać kościoły przez aktywistów LGBT.Jeśli KS został zablokowany za wyrażenie swojej opinii,to czym jest to co umieszcza na swoich kontach Jachira czy Nitras ? Polacy,na BOGA(!) weźcie się w końcu obudźcie bo za niedługo Wam internet zablokują tylko dlatego że macie swoje zdanie ! To jest bolszewia w wersji 2.0 Turbo,a co do odpowiedzi Googla pt.każdemu zdarzają się błędy, no cóż,szkoda ze te ich "błędy" wychodzą wtedy kiedy człowiek ma odmienne zdanie.
Wolna Polska
10 miesięcy temu
Kaczyński wam pozamykał cmentarze choć sam poszedł w Kwietniu.
Wolna Polska
10 miesięcy temu
Nikt tak pięknie nie dzieli Polaków jak syjonista Kaczyński i jego zdradziecka brat który podpisał traktat lizboński która odebrał Polakom i Polsce suwerenność
Explicite
10 miesięcy temu
A ta "Ariadna" to gdzie przeprowadzała ten sondaż ? pod redakcją Gazety Zaborczej czy pod POLINEM na Anielewicza ?
Gucio
10 miesięcy temu
Przecież nie dawno Kaczyński grzmiał ,że do polityki nie idzie się dla pieniędzy .Jak jest prawda to widzimy .
sprawiedliwy
10 miesięcy temu
Obiecał podwyżki i są : podatków
migotka
10 miesięcy temu
Z czego ta dieta wynika skoro nikt zazwyczaj w sejmie nie bywa. Nielicznie zjawiają się na pracach komisji, a na sali sejmowej siedzą cicho jak myszki. Tak posłować to mogą w domu. Już Anastazja P opisywała jak wygląda życie polityków w sejmowych hotelach...
pio
11 miesięcy temu
cwaniczek niech da ze swojego od mojego wara
Stara Polka
11 miesięcy temu
Dla pisiorów to nawet wypłata 200 zł , to o 199 zł za dużo !!!!!
podatnik
11 miesięcy temu
Szczególnie należy się podwyżka tej która przyszła do sejmu z dzieckiem i zamiast brać udział w obradach to sobie fotki robiła , za co bierzecie pieniądze panie Kaczyński ?
górnik
11 miesięcy temu
Panie Kaczyński daj im pan podwyżkę to po następnych wyborach będziesz pan płakał , rozlicz pan panią Piątek za numery w spółce węglowej.
Lech
12 miesięcy temu
A mnie się nie podoba prezes i co mi zrobicie
Knombr
12 miesięcy temu
Resztki wołowiny pomiędzy pionkami
Zbych
12 miesięcy temu
Przy tych zarobkach co pracownik fizyczny zarabia to posły powinni zarabiać max 6500zł. A rza dba o siebie polskiemu robotnikowi obiecał podwyżki przed wyborami i nie spełnił, więc rząd jest do odstrzału tak jak kiedyś to uczyniła platforma obiecali ze nie podwyższa podatków. Rząd pis też obiecał tanie państwo a ustanowił drogie poprzez ustanowienie nowych podatków i podwyższenie istniejących, teraz chce obniżyć zarobki klasie średniej poprzez wprowadzenie nowego ładu, więc pisdo odstrzału jest gdzie obietnice wyborcze, tylko spełnili tym co nie chcą pracować a dzieci robią i żyją kosztem innych szczeże pracujacych którzy zostali obciążeni wyższymi podatkami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić