Emerytura ojca Rydzyka. I wszystko jest już jasne

1222

Tadeusz Rydzyk nie chce iść na emeryturę. Założyciel Radia Maryja czuje się w pełni sił, a "rozum mu dopisuje". Dementuje plotki o zmianach w kierownictwie rozgłośni.

Emerytura ojca Rydzyka. I wszystko jest już jasne
Tadeusz Rydzyk nie ma ochoty na emeryturę (PAP, Tytus Żmijewski)

"Alleluja i do przodu" – to ma do powiedzenia założyciel Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk wszystkim, którzy wysyłają go na emeryturę. Znany ksiądz-biznesmen skończył 75 lat i osiągnął w ubiegłym roku kościelny wiek emerytalny. Według tygodnika ”Polityka” prowincjał redemptorystów o. Janusz Sok chce, żeby zanany ksiądz biznesmen odwiesił swoją sutannę i udał się na zasłużony odpoczynek.

Rydzyk jednak wciąż czuje się w pełni sił do pracy. Dziennikarze portalu w wpolityce.pl zapytali redemptorystę o jego planu emerytalne.

Przede wszystkim w służbie Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie nigdy nie ma żadnej emerytury. Nigdzie się zatem nie wybieram, nie zamierzam nigdzie odchodzić, żadnych zmian w kierowaniu Radiem Maryja nie przewidujemy i o niczym takim nie słyszeliśmy. Rozum, mam nadzieję, dopisuje, a radio funkcjonuje dobrze. Mam tu wiele do zrobienia, mamy wiele planów i zamierzeń, słowem: Alleluja i do przodu!

Emerytura kościelna nie jest obowiązkowa. Rydzyk może tu się powołać na głowę Kościoła. W końcu sam papież Franciszek ma już 85 lat.

Zobacz także: Rewolucja w fotowoltaice. Koniec darmowego prądu?
Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić